Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Program Polski Bezgotówkowej przedłużony do końca przyszłego roku. A co potem?

Trwa dyskusja nad zasadami, na jakich fundacja mogłaby funkcjonować po zakończeniu prowadzonego obecnie programu rozwoju sieci akceptacji kart

Prezes fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek powiedział w rozmowie z cashless.pl, że realizowany przez nią program finansowania instalacji terminali płatniczych został przedłużony o sześć miesięcy, to jest do końca przyszłego roku. To oznacza, że zgodnie z zasadami tego programu fundacja będzie działać do 2022 r. Obecnie trwa dyskusja nad wypracowaniem warunków funkcjonowania instytucji po tym terminie.

Przeczytajcie także: Na rynku działa już ponad 940 tys. terminali płatniczych

Przypomnę, że w ramach realizowanego przez siebie programu Polska Bezgotówkowa finansuje instalację terminali płatniczych, m.in. w małych i średnich firmach. Fundacja pokrywa także koszty obsługi transakcji bezgotówkowych w finansowanych przez siebie terminalach przez okres 12 miesięcy. Fundatorami instytucji są banki – m.in. wydawcy kart oraz organizacje płatnicze, takie jak Mastercard i Visa.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa sfinansowała już 300 tys. POS-ów

Do tej pory w ramach prowadzonego przez fundację programu zainstalowano ponad 300 tys. terminali płatniczych, co stanowi niemal jedną trzecią wszystkich urządzeń działających na polskim rynku (zgodnie z najnowszymi badaniami Narodowego Banku Polskiego jest ich ponad 940 tys.). Na program składają się m.in. banki, których finanse w ostatnich miesiącach mocno ucierpiały m.in. w wyniku obniżki stóp procentowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies