Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zwolnienia w Revolucie były większe niż ogłaszano. W Polsce pracę straciło 38 osób

Fintech twierdzi jednak, że część zwolnień nie ma związku z pandemią, a pracownicy odeszli na skutek kwartalnej oceny wyników

Jak informował serwis cashless.pl., Revolut od początku roku na skutek kryzysu finansowego wywołanego koronawirusem zmuszony był zwolnić 62 osoby w 11 biurach na całym świecie. Stanowiło to nie więcej niż 3 proc. całkowitego zatrudnienia. Nie było jednak wiadomo, ilu pracowników musiało się pożegnać z firmą w Polsce. Z informacji spółki wynika, że z biura w Krakowie na skutek cięć związanych z pandemią odeszło osiem osób, czyli niecałe 1 proc. zatrudnionych. Do zwolnień doszło na przełomie kwietnia i maja. Jak twierdzi Revolut, obecnie nie planuje się dalszej redukcji zatrudnienia, której powodem byłaby pandemia.

Przeczytajcie także: Revolut zwolnił 62 pracowników, także w polskim oddziale

Nie znaczy to jednak, że fintech nie zwalnia z innego powodu. Jak się okazuje, w tym roku przeprowadzono w firmie kwartalne oceny wyników pracy. – Gdy pracownik nie osiąga minimalnych oczekiwanych wyników przez trzy lub sześć miesięcy, firma może wypowiedzieć mu umowę – tłumaczy biuro prasowe Revoluta. I przyznaje, że w 2020 roku po okresowej ocenie po pierwszym kwartale, firma z tego powodu wypowiedziała umowy ponad 30 osobom w Polsce. – Okresowe oceny wyników, kwartalne i półroczne, będą kontynuowane – podkreśla Revolut.

Przeczytajcie także: Fintech Monzo zwolni do 120 osób

Oceniając skalę zwolnień warto jednak pamiętać, że Revolut od początku roku zatrudnił w Krakowie ponad 150 osób, a w sumie pracuje tam ponad 800. Jeśli uwzględni się ujawnione przez fintech dane, większość zwolnień związanych z kryzysem dotknęła centra zarządzania w Londynie i w innych miejscach świata. Wygląda na to, że Polska jako obiecujący dla fintechu rynek jak dotąd wyszła z tej operacji obronną ręką.

Więcej o działalności zagranicznych fintechów w Polsce będzie można przeczytać w raporcie cashless.pl związanym z publikacją Mapy Polskiego Fintechu 2020. Zapraszam na transmisję 22 czerwca, o godz. 12.00 na stronie serwisu i w mediach społecznościowych. Szukajcie informacji o Cashless Live.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies