Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przymusowe urlopy i cięcia płac nie wystarczyły. Fintech Monzo zwolni do 120 osób

Niestety, rośnie liczba fintechów, które decydują się na zwolnienia i ograniczenie inwestycji w związku z kryzysem

Nawet 120 etatów, a zatem 8 proc. załogi, może w najbliższym czasie zlikwidować brytyjski bank internetowy Monzo, o czym donosi Agencja Reutera. Decyzja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa i wywołanym przez nią kryzysem gospodarczym. Agencja przypomina, że jeszcze w lutym, nim epidemia uderzyła w Europę i USA, fintech planował zatrudnić tylko w tym roku aż 500 osób, by sprostać planom dynamicznego rozwoju.

Przeczytajcie także: Western Union może przejąć MoneyGram

W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że firma z Wielkiej Brytanii dokonała już cięć zarobków i wysłała kilkaset osób na przymusowe urlopy – początkowo zakładano, że te działania wystarczą, by przetrwać trudny czas. Teraz decydenci startupu doszli do wniosku, iż należy podjąć bardziej radykalne działania. Zwolnienia mają uderzyć głównie z londyńską centralę fintechu. Wcześniej challenger bank zamknął już swoje biuro obsługi klienta w Las Vegas.

Warto przypomnieć, że Monzo stara się pozyskać od inwestorów do 80 mln funtów, by przetrwać trudny czas. Zadanie jest jednak trudniejsze w realizacji niż jeszcze w 2019 roku, gdy firmę wyceniano już na 2 mld funtów. Teraz inwestorzy negocjują twardo, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, z jakimi problemami zderzyła się ta branża. Po nowej rundzie finansowania wycena nie tylko nie wzrośnie, ale może spaść o nawet 40 proc. do 1,25 mld funtów.

Przeczytajcie także: Bank Ochrony Środowiska udostępnił klientom aplikację BOŚBank24

Nie tylko Monzo zmaga się z kryzysem. Kalifornijski fintech Brex, który jeszcze niedawno był wyceniany na ponad 2,5 mld dolarów, również donosi o zwolnieniach (62 osoby) i przebudowie firmy. Na zwolnienia zdecydował się także Revolut, restrukturyzacja jest konieczna również w Monese. Z kolei cyfrowy bank Bó, który dopiero pod koniec ubiegłego roku został uruchomiony przez Royal Bank of Scotland, całkowicie zamknięto.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies