Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Revolut zwolnił 62 pracowników, także w polskim oddziale w Krakowie. Oficjalny komentarz fintechu

Revolut potwierdza, że podjęte działania związane są z ograniczeniem kosztów operacyjnych, co wiąże się z sytuacją firmy wywołaną pandemią koronawirusa

Podobnie jak wiele firm, doświadczyliśmy w tym roku spadku aktywności klientów i przychodów, co skłoniło nas do ograniczenia kosztów operacyjnych i przystosowania biznesu do nowej sytuacji – pisze biuro prasowe Revoluta w oświadczeniu nadesłanym do redakcji cashless.pl. Dodaje, że fintech był zmuszony zredukować koszty oraz zakres outsourcingu, by ograniczyć cięcia, ale to nie wystarczyło.

Przeczytajcie także: Fintech Monzo zwolni do 120 osób

– Mimo szeregu podjętych działań, nie udało się nam uratować wszystkich miejsc pracy. W jedenastu biurach na świecie zwolniliśmy w sumie 62 osoby, co stanowiło mniej niż 3 proc. pracowników. W każdym przypadku, dochowaliśmy wszelkich reguł, ducha i litery prawa pracy obowiązujących na lokalnym rynku – twierdzi biuro prasowe Revoluta.

Firma nie ujawniła, o ile zredukowała zatrudnienie w Polsce i czy na obecnym etapie planowane są kolejne zwolnienia. Zapytałem o to biuro prasowe Revoluta. Gdy otrzymam odpowiedź zaktualizuję ten lub napiszę kolejny tekst.

Revolut przyznaje także, że pracownikom zaproponowano zamianę części wynagrodzenia na udziały w firmie. – Przystąpiło do niego 60 proc. pracowników, otrzymując opcje na udziały w zamian za gotówkę w relacji 2:1 – podsumowują służby prasowe fintechu.

Przeczytajcie także: Bó. Właściciel marki przestraszył się pandemii i zamyka projekt

Nie tylko Revolut popadł w kłopoty w związku z obecną sytuacją na rynkach finansowych wywołaną pandemią koronawirusa. Kilka dni temu serwis cashless.pl informował, że nawet 8 proc. załogi może zwolnić internetowy bank Monzo. restrukturyzacja jest konieczna również w Monese. Zamknięto też cyfrowy bank Bó, który dopiero pod koniec ubiegłego roku został uruchomiony przez Royal Bank of Scotland.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies