Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zakładali konta na podrobione dane i kradli pieniądze. Policja rozbiła dużą grupę przestępczą

Funkcjonariusze u zatrzymanych zabezpieczyli 1,5 mln zł w gotówce i jeszcze więcej na rachunkach bankowych

Policja poinformowała, że funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji wraz z mundurowymi z komendy policji w Katowicach, zatrzymali członków międzynarodowej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od firm z całego świata. Środki te były następnie przekazywane na kolejne rachunki bankowe, aby utrudnić stwierdzenie ich pochodzenia.

Przeczytajcie także: ING ostrzega przed fałszywymi doradcami inwestycyjnymi

Prokuratura Okręgowa w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie międzynarodowej grupy przestępczej jeszcze na przełomie marca i kwietnia. Jednym z jego efektów były zatrzymania, do jakich doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy. Aresztowano trzech obywateli Kamerunu. Jeden z nich, posiadający także polskie obywatelstwo, został zatrzymany na gorącym uczynku – zaraz po wyjściu z placówki bankowej, w której założył konto, posługując się skradzionym dokumentem tożsamości.

Przeczytajcie także: Getin na Facebooku oferuje 900 zł? Nie, to próba wyłudzenia danych

Mundurowi dokonali przeszukań lokali wynajmowanych przez zatrzymanych. Udało im się znaleźć 1,5 mln zł i 12 tys. euro w gotówce. Zabezpieczono też fałszywe paszporty, karty płatnicze, telefony komórkowe, karty SIM, laptopy i tablety. Prokuratura zablokowała również środki na rachunkach bankowych w wysokości 1,7 mln złotych, 545 tys. euro i prawie 40 tys. dolarów. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 15 lat więzienia. Prokuratura i policja nie wykluczają dalszych zatrzymań.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies