Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa opcja w Kantorze Walutowym Aliora. Możliwość zasilenia konta kartą z dowolnego banku

Alior anonsował wprowadzoną dziś do Kantoru Walutowego nowość przy okazji wdrożenia nowego systemu transakcyjnego w lipcu ub. roku

Od dziś klienci Kantoru Walutowego Aliora mogą korzystać z nowego sposobu zasilenia konta. Polega na wykonaniu transferu z rachunku powiązanego z kartą dowolnego wydawcy, np. innego banku. Usługa realizowana jest przy współpracy z operatorem płatności internetowych – spółką Dotpay. Alior zapowiedział wprowadzenie tego ułatwienia w lipcu ub. roku, przy okazji wdrożenia nowego systemu transakcyjnego w swoim kantorze.

Przeczytajcie także: Alior uruchomił nową wersję swojego kantoru

Aby z funkcji skorzystać, należy w serwisie internetowym Kantoru Walutowego wskazać rachunek, który ma zostać zasilony, kwotę transferu oraz wprowadzić dane karty, z której ma zostać zrealizowana transakcja. Kartę można zapisać w systemie, dzięki czemu w przyszłości kolejne zasilenia będą łatwiejsze. Zasilenie konta z karty wiąże się z opłatą w wysokości 1 proc. od kwoty operacji.

Przeczytajcie także: Alior szuka chętnych do współpracy fintechów

Z usług Kantoru Walutowego Aliora korzystać mogą klienci dowolnego banku – nie muszą mieć rachunku w Aliorze. Umożliwienie zasilenia konta w kantorze kartą innego banku może okazać się więc przydatną usługą, szkoda, że dodatkowo płatną. Co ciekawe niedawno nieco podobna usługa znalazła się w ofercie kantoru PKO BP. Jego klienci mogą kupować waluty płacąc za nie Blikiem, który oferowany jest już przez kilkanaście banków w Polsce.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies