Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będą sprzedawać karty kredytowe od ręki

Sygma Bank, przejęty właśnie przez BGŻ BNP Paribas, wprowadza na rynek nowy produkt i ogłasza zamiar podwojenia sieci punktów stacjonarnych

Czy to przypadek, że o swoich planach rozwojowych Sygma Bank informuje dzień po tym, jak BGŻ BNP Paribas ogłosił podpisanie umowy w sprawie zakupu banku od francuskiej spółki matki? Być może tak, a być może to sygnał, że marka Sygma jednak pozostanie na rynku?

W każdym razie nowy produkt wprowadzany na rynek jest ciekawy. MasterCard Instant, bo tak się nazywa nowa karta kredytowa dostępna w placówkach Sygmy od dzisiaj, to kredytówka, którą można otrzymać od ręki. Doradcy banku na miejscu w placówce badają zdolność kredytową klienta i drukują spersonalizowane karty.

Przeczytajcie także: 700 tys. kart kredytowych zmieni właściciela

Przedstawiciele Sygmy deklarują, że cały proces nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Karta natychmiast po odebraniu jest aktywna i można z nią wybrać się na zakupy. - Cały proces jest możliwy dzięki specjalnej metodzie oceny kredytowej, co pozwala na personalizację karty i dostarczenie numeru PIN w czasie rzeczywistym poprzez SMS. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa – deklaruje Nicolas Kern z zarządu Sygma Banku, odpowiedzialny za marketing, CRM i sprzedaż.

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji zamieszczoną na stronie internetowej banku, karta wydawana jest za darmo, a miesięczna prowizja za jej użytkowanie wynosi 4 zł. Oprocentowanie kredytu zaciąganego za jej pomocą wynosi 10 proc. w skali rocznej.

Użytkownicy MasterCard Instant mogą korzystać ze standardowego okresu bezodsetkowego, możliwości rozłożenia zadłużenia na raty, lub transakcji gotówkowych (np. wypłata gotówki z bankomatu, przelew gotówki bezpośrednio na konto przy użyciu systemu bankowości elektronicznej Sygma OnLine lub w drodze dyspozycji telefonicznej).

Przeczytajcie także: Swatch będzie sprzedawać karty z Visą

Jednocześnie ogłoszono plany podwojenia sieci punktów w centrach handlowych. Obecnie Sygma Bank ma ich 29, a od początku przyszłego roku rozpocznie się proces rozszerzania sieci. Docelowo ma ich być 60.

Sygma Bank specjalizuje się w sprzedaży kart kredytowych oraz udzielaniu kredytów ratalnych przy współpracy z sieciami handlowymi. Jest jednym z największych wydawców kredytówek w Polsce – ma ich prawie 700 tys.

Wczoraj BGŻ BNP Paribas poinformował o podpisaniu umowy zakupu akcji banku. Transakcja była spodziewana, ponieważ oba banki łączy właściciel – francuska spółka-matka. Instytucje na razie nie poinformowały, czy w wyniku połączenia marka Sygma zniknie z rynku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies