Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z Hotel Tonight szybko znajdziesz nocleg

Tę aplikację musi zainstalować każdy, komu zdarza się samodzielnie rezerwować hotel. Przy okazji może zaoszczędzić sporo pieniędzy

Na rynku są już miliony aplikacji ułatwiających sprzedaż towarów i usług w sieci. Niestety ilość nie przekłada się na jakość. Piszemy o tych, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Przy ocenie bierzemy pod uwagę różne czynniki: od sposobu obsługi, przez wygląd strony graficznej aż do innowacyjnych rozwiązań.

hoteltonight1

Tym razem hit dla tych, którzy sami sobie organizują wakacyjne wyjazdy. Lubicie wsiąść w samochód lub w samolot, by znaleźć się na drugim końcu Europy, by zwiedzać, poznawać lokalną kulturę i kuchnię? Urok takich wyjazdów polega na tym, że nigdy nie wiecie, ile dni będziecie gdzieś przebywać, bo po prostu nie wiecie, czy tam się Wam spodoba. Jeśli nie, to wsiadacie w samochód i jedziecie dalej. W ten sposób nie można jednak wcześniej zaplanować noclegów. Jeśli ktoś błąkał się wieczorem po jakimś kurorcie w poszukiwaniu niedrogiego, ale czystego hotelu, w którym mógłby odpocząć po podróży, wie o czym mowa.

hoteltonight3

Rozwiązaniem problemu jest aplikacja Hotel Tonight. W przeciwieństwie do Booking Home czy HRS, jest moim zdaniem łatwiejsza w obsłudze i bardziej intuicyjna. Aplikacja podpowiada miejsca noclegowe niemal na każdą kieszeń. Na przykład w Warszawie proponuje schludny Hotel Reytan w cenie 160 zł za dobę, Chopin Boutique B&B za 201 zł, ale też InterConinental za 312 zł. Ceny niższe niż normalnie, bo weekendowe. W tygodniu aplikacja poda inne cenniki.

hotetonight2
Po kliknięciu na wybrany hotel, możemy obejrzeć zdjęcia pokoju. Naszym oczom ukazuje się też informacja, ile dokładnie kosztuje doba hotelowa, jaką część płatności stanowią podatki i dodatkowe opłaty. W górnym prawym rogu widzimy też słuchawkę z napisem „Order Summary” - gdy na nią naciśniecie w smartfonie zostanie wybrany numer telefonu hotelu, pod którym można potwierdzić rezerwację. Możecie też wprowadzić swoje dane i dokonać płatności. Zapłacić można przez PayPal, ale też kartą kredytową. Jeśli wybierzecie tę drugą opcję, nie trzeba wpisywać numeru i innych danych z karty. Aplikacja potrafi je zeskanować przez wbudowany w smartfon aparat fotograficzny.

No i najważniejsze – aplikacja przyznaje bardzo atrakcyjne rabaty, nawet do 150 zł przy jednym noclegu.

Wada: Developer ciągle rozwija bazę hoteli, ale w Polsce nie jest ona jeszcze zbyt bogata. Może to kwestia krótkiego czasu jej działania w Polsce, a może standardów hoteli. W każdym razie moim zdaniem, lepiej podjechać 30 km dalej i zatrzymać się w hotelu o dobrym standardzie z korzystną ceną, niż byle gdzie, aby blisko.

Aplikacja tylko ze sklepu Google Play z programami dla smartfonów z Androidem została już pobrana 1 mln razy. Jest dość wysoko oceniana - na 4.2 gwiazdek.

U nas otrzymuje:

4,8 za szatę graficzną
4,5 za funkcjonalność
4,5 za prostotę obsługi

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies