Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto z nowym certyfikatem od Mastercarda. Fintech zobowiązał się do rezygnacji z wydawania plastikowych kart

W aplikacji Twisto na urządzenia z systemem Android już pojawiła się aktualizacja, dzięki której automatycznie wydawana jest wirtualna karta płatnicza

Czeski fintech Twisto poinformował właśnie, że jako pierwsza firma w Europie Środkowej otrzymał od Mastercarda nowy certyfikat – Digital First. Dzięki niemu spółka może wydawać wirtualną kartę płatniczą bez konieczności wysyłania do klienta jej plastikowej wersji. Rozwiązanie ma być nie tylko tanie i bezpieczne, ale i ekologiczne.

Przeczytajcie także: Twisto z automatu wyda kartę wirtualną

Tymczasem już wczoraj w markecie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Twisto, która zawiera nową funkcję – automatyczne wydawanie wirtualnej karty osobie instalującej apkę. Dopiero na wyraźne życzenie klienta i wniosek złożony przez aplikację albo serwis internetowych Twisto będzie wysyłać plastikową wersję swojej karty. Wcześniej wirtualną kartę klienci czeskiego fintechu mogli otrzymać na życzenie, a do tej pory zamówili już 9 tys. sztuk.

Przeczytajcie także: Revolut Junior już w Polsce

Twisto zobowiązało się do całkowitego wycofania z wydawania plastikowych kart do końca 2024 r. Karta wirtualna jest przyjazna dla środowiska. Jest widoczna wyłącznie w aplikacji. Podobnie jak tradycyjna, posiada numer, termin ważności oraz kod CVC, ale są one widoczne w aplikacji, co czyni kartę wirtualną bardzo bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym. Produkcja plastikowej karty wiąże się z emisją 25 gramów dwutlenku węgla.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies