Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto z nowym certyfikatem od Mastercarda. Fintech zobowiązał się do rezygnacji z wydawania plastikowych kart

W aplikacji Twisto na urządzenia z systemem Android już pojawiła się aktualizacja, dzięki której automatycznie wydawana jest wirtualna karta płatnicza

Czeski fintech Twisto poinformował właśnie, że jako pierwsza firma w Europie Środkowej otrzymał od Mastercarda nowy certyfikat – Digital First. Dzięki niemu spółka może wydawać wirtualną kartę płatniczą bez konieczności wysyłania do klienta jej plastikowej wersji. Rozwiązanie ma być nie tylko tanie i bezpieczne, ale i ekologiczne.

Przeczytajcie także: Twisto z automatu wyda kartę wirtualną

Tymczasem już wczoraj w markecie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Twisto, która zawiera nową funkcję – automatyczne wydawanie wirtualnej karty osobie instalującej apkę. Dopiero na wyraźne życzenie klienta i wniosek złożony przez aplikację albo serwis internetowych Twisto będzie wysyłać plastikową wersję swojej karty. Wcześniej wirtualną kartę klienci czeskiego fintechu mogli otrzymać na życzenie, a do tej pory zamówili już 9 tys. sztuk.

Przeczytajcie także: Revolut Junior już w Polsce

Twisto zobowiązało się do całkowitego wycofania z wydawania plastikowych kart do końca 2024 r. Karta wirtualna jest przyjazna dla środowiska. Jest widoczna wyłącznie w aplikacji. Podobnie jak tradycyjna, posiada numer, termin ważności oraz kod CVC, ale są one widoczne w aplikacji, co czyni kartę wirtualną bardzo bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym. Produkcja plastikowej karty wiąże się z emisją 25 gramów dwutlenku węgla.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies