Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kantor PKO BP: już można płacić za waluty Blikiem z rachunku w innym banku

PKO BP zapowiedział tę nowość kilka tygodni temu, a dziś funkcja została udostępniona

Klienci PKO korzystający z kantoru walutowego oferowanego przez tę instytucję, mogą już wypróbować nową unikalną na rynku funkcję, czyli kupić dolary czy euro bezpośrednio z rachunku prowadzonego w innym banku. Wykorzystać do tego mogą Blika, system płatności mobilnych, dostępny dla większości ubankowionych w Polsce.

Przeczytajcie także: PKO wprowadzi możliwość płatności Blikiem w kantorze

Aby skorzystać z kantoru PKO, należy mieć w tym banku rachunek złotowy i konto w jednej z walut obcych. Ale od teraz nie trzeba mieć na ROR złotowym w PKO pieniędzy, aby za jego pośrednictwem kupić dolary, euro czy franki. Wystarczy zapłacić Blikiem, a wówczas walutę można kupić z konta prowadzonego przez dowolną instytucję oferującą ten system płatności.

O tym, że PKO planuje wprowadzić do swojego kantoru walutowego nową funkcję, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już 22 kwietnia. Wówczas bank poinformował o zmianach, jakich zamierza dokonać w regulaminie. Nie zdradził wówczas jednak, kiedy konkretnie nowa usługa znajdzie się w ofercie. Więcej na ten temat w tekście Ułatwienie dla użytkowników Kantoru PKO. Będziecie mogli kupować waluty, nawet nie mając środków na koncie.

Przeczytajcie także: W aplikacji IKO odsetki na lokacie wynoszą nawet 2 proc.

PKO jest jednym z wielu banków na polskim rynku, które oferują internetowe kantory wymiany walut. Jak jednak wcześniej wspomniałem, w przeciwieństwie do konkurencji jak na przykład kantorów Aliora czy BNP Paribas, aby korzystać z usług kantoru PKO, należy mieć rachunek osobisty lub firmowy prowadzony przez ten bank.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies