Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poprawiają płynność w firmach co ważne szczególnie w kryzysie. Cashy czwartym nominowanym do tytułu Fintech Roku

To jedna z kilka kategorii corocznych, fintechowych nagród cashless.pl

Cashy to spółka założona przez byłych managerów jednego z największych banków na polskim rynku. Oferuje unikatową tu usługę, pozwalającą na zmniejszanie zatorów płatniczych i zwiększanie płynności innych firm, co w czasie spodziewanego kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem może mieć niebagatelne znaczenie.

Przeczytajcie także: Blik nominowany do tytułu Fintech Roku 2020

Platforma Cashy pozwala otrzymać rabat w zamian za szybką płatność za fakturę wystawioną przez dostawcę lub usługodawcę. Rabat jest wyższy niż oprocentowanie bezpiecznych lokat kapitału. Podmiotom posiadającym płynność może więc opłacać się szybka płatność. Z kolei wystawcy faktury szybko otrzymają należność za wykonane usługi czy dostarczone produkty, co ułatwia im prowadzenie działalności, jeżeli nie cierpią na nadmiar gotówki na rachunkach.

Spółka Cashy powstała w 2018 r. a pod koniec ubiegłego otrzymała zastrzyk kapitału od funduszy venture capital w wysokości 4 mln zł. Unikalny pomysł na biznes i udana pierwsza runda finansowania dzięki zdobyciu zaufania takich inwestorów jak m.in. fundusz Spinaker Alfa, to niektóre czynniki, które zadecydowały o nominowaniu Cashy do tytułu Fintech Roku 2020. Cashy to czwarty nominowany, obok opisanych już wcześniej Autenti, Banqware i Blika.

Przeczytajcie także: Banqware z szansą na tytuł Fintech Roku 2020

O tytuł Fintech Roku ubiegają się młode firmy, które w ostatnich 12 miesiącach odniosły największe sukcesy. Cashless.pl przyzna też nagrody w kategoriach: Fintech Future (spółce z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech (fintechowi tworzonemu przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech, osobie o największym wpływie na branżę fintech w Polsce. Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Jak wspomniałem, tegoroczna mapa to już trzecia edycja projektu, zapoczątkowanego w 2018 r. Jej partnerem jest fundacja Fintech Poland. Tradycyjnie prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 18 czerwca.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies