Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poprawiają płynność w firmach co ważne szczególnie w kryzysie. Cashy czwartym nominowanym do tytułu Fintech Roku

To jedna z kilka kategorii corocznych, fintechowych nagród cashless.pl

Cashy to spółka założona przez byłych managerów jednego z największych banków na polskim rynku. Oferuje unikatową tu usługę, pozwalającą na zmniejszanie zatorów płatniczych i zwiększanie płynności innych firm, co w czasie spodziewanego kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem może mieć niebagatelne znaczenie.

Przeczytajcie także: Blik nominowany do tytułu Fintech Roku 2020

Platforma Cashy pozwala otrzymać rabat w zamian za szybką płatność za fakturę wystawioną przez dostawcę lub usługodawcę. Rabat jest wyższy niż oprocentowanie bezpiecznych lokat kapitału. Podmiotom posiadającym płynność może więc opłacać się szybka płatność. Z kolei wystawcy faktury szybko otrzymają należność za wykonane usługi czy dostarczone produkty, co ułatwia im prowadzenie działalności, jeżeli nie cierpią na nadmiar gotówki na rachunkach.

Spółka Cashy powstała w 2018 r. a pod koniec ubiegłego otrzymała zastrzyk kapitału od funduszy venture capital w wysokości 4 mln zł. Unikalny pomysł na biznes i udana pierwsza runda finansowania dzięki zdobyciu zaufania takich inwestorów jak m.in. fundusz Spinaker Alfa, to niektóre czynniki, które zadecydowały o nominowaniu Cashy do tytułu Fintech Roku 2020. Cashy to czwarty nominowany, obok opisanych już wcześniej Autenti, Banqware i Blika.

Przeczytajcie także: Banqware z szansą na tytuł Fintech Roku 2020

O tytuł Fintech Roku ubiegają się młode firmy, które w ostatnich 12 miesiącach odniosły największe sukcesy. Cashless.pl przyzna też nagrody w kategoriach: Fintech Future (spółce z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech (fintechowi tworzonemu przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech, osobie o największym wpływie na branżę fintech w Polsce. Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Jak wspomniałem, tegoroczna mapa to już trzecia edycja projektu, zapoczątkowanego w 2018 r. Jej partnerem jest fundacja Fintech Poland. Tradycyjnie prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 18 czerwca.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies