Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sprawiają, że podpisywanie dokumentów nie wymaga długopisu. Autenti pierwszym nominowanym do tytułu Fintech Roku

Fintech Roku to jedna z czterech kategorii corocznych fintechowych nagród cashless.pl

O Autenti zrobiło się szczególnie głośno kilka tygodni temu, gdy ogłoszono, że firma pozyskała dużych inwestorów, w tym banki takie jak Alior, BNP Paribas i PKO BP. Kilkanaście milionów złotych, jakie instytucje te zdecydowały się wyasygnować na przejęcie mniejszościowego pakietu udziałów w fintechu, mają zostać przeznaczone m.in. na stworzenie krajowego standardu umożliwiającego podpisywanie dokumentów na odległość.

Przeczytajcie także: Alior wykorzysta rozwiązanie firmy Autenti

Autorzy takiej koncepcji liczą po cichu, że standardowi temu uda się powtórzyć w przyszłości sukces Blika, który również jako przedsięwzięcie kilku dużych banków wykreował narzędzie mogące konkurować w płatnościach internetowych z kartami czy przelewami typu pay by link. Autenti skorzystało na pozyskaniu inwestorów bankowych nie tylko dlatego, że ma pieniądze na dalszy rozwój, ale także dlatego, że instytucje te chętnie implementują do swoich systemów rozwiązania fintechu.

Wszystko to sprawia, że Autenti zasłużyło na nominację do tytułu Fintech Roku 2020 (dla spółek, które mogą pochwalić się największymi sukcesami osiągniętymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy). Jest to jedna z czterech kategorii fintechowych nagród przyznawanych co roku przez cashless.pl. Pozostałe to Fintech Future (dla fintechu z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech (dla fintechów tworzonych przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech, dla osoby o największym wpływie na branżę fintech w Polsce.

Przeczytajcie także: Trzy banki inwestują w firmę Autenti

Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Jak wspomniałem, tegoroczna mapa to już trzecia edycja projektu, zapoczątkowanego w 2018 r. Jej partnerem jest fundacja Fintech Poland. Tradycyjnie prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online w połowie czerwca.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies