Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wprowadza e-podpis dla przedsiębiorców. Bank wykorzysta rozwiązanie Autenti

Z nowego narzędzia skorzystają w pierwszej kolejności firmy ubiegające się o odroczenia spłaty kredytów

Alior poinformował w komunikacie, że jego klienci firmowi będą mogli korzystać z e-podpisu dostarczonego przez fintech Autenti. Nie wymaga on od odbiorców dodatkowych uprawnień. Pracownik banku umieszcza na platformie Autenti aneks do umowy z klientem i inicjuje proces podpisu. Odbiorca (klient lub pracownik kredytobiorcy) dostaje na wskazany wcześniej adres mailowy link do dokumentu, otrzymuje także na wskazany numer telefonu kod SMS umożliwiający podpisanie dokumentu.

Przeczytajcie także: DNB pozwala na podpisywanie umów zdalnie

Pracownik banku na każdym etapie widzi, czy dokumenty zostały odczytane i podpisane przez wymagane osoby. Gdy pojawią się e-podpisy, Autenti generuje tzw. kartę podpisów z kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną, znacznikami czasu i logami zdarzeń – potwierdzają one złożone na odległość podpisy. Rozwiązanie to uzupełnia wprowadzony ostatnio proces zdalnej wymiany dokumentów z firmami, które korzystają z podpisu kwalifikowanego.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza możliwość podpisywania umów na odległość przez firmy

Warto przypomnieć, że Alior zainwestował w Autenti wraz z BNP Paribas i PKO BP oraz inwestorami prywatnymi. Wartość transakcji wyniosła 17 mln zł, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w połowie stycznia. Należy przy tym dodać, że z rozwiązań polskiego fintechu korzystają także inne banki. Niedawno BNP Paribas poinformował, że wykorzysta platformę Autenti do zdalnego podpisywania dokumentów. Z narzędzia mogą też korzystać klienci Credit Agricole.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies