Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dynamiczny wzrost transakcji i potężny inwestor. Blik ponownie nominowany do tytułu Fintech Roku

Fintech Roku to jedna z czterech kategorii nagród przyznawanych co roku przez redakcję cashless.pl

W ubiegłym roku użytkownicy systemu płatności mobilnych Blik wykonali ok. 220 mln transakcji. W rekordowym IV kw. 2019 r. zrealizowali prawie 72 mln różnego rodzaju operacji, co oznacza, że w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego liczba ta wzrosła o 113 proc. Większość transakcji Blikiem odbywa się w internecie, a przedstawiciele spółki zarządzającej tym systemem chwalą się, że w Polsce w środowisku e-commerce częściej płaci się już Blikiem niż kartami.

Przeczytajcie także: Autenti pierwszym nominowanym do tytułu Fintech Roku

Dynamiczny wzrost popularności nie uszedł uwadze globalnych firm działających w obszarze płatności. Jedna z nich, Mastercard, zdecydowała się zainwestować w zarządzającą Blikiem spółkę Polski Standard Płatności. Finalizację tej transakcji ogłoszono kilka tygodni temu. W jej wyniku nieoficjalnie wycenia się operatora Blika na ok. 0,5 mld zł. Rezultatem współpracy z Mastercardem ma być także możliwość oferowania przez Blik płatności zbliżeniowo, co może jeszcze przyspieszyć dynamikę wzrostu liczby transakcji.

Wymienione wyżej czynniki zadecydowały o tym, że Blik zdobywca tytułu Fintech Roku 2019 drugi raz z rzędu otrzymał nominację w tej kategorii. O tytuł ubiegają się fintechy mogące pochwalić się największymi sukcesami odniesionymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obok Blika do nagrody tej nominowane zostały cztery inne firmy, w tym opisane już wcześniej firmy Autenti i Banqware. Ostatnie dwie zostaną przedstawione w najbliższych dniach.

Przeczytajcie także: BanqUP z nominacją do tytułu Fintech Roku 2020

Cashless.pl przyzna też nagrody w kategoriach: Fintech Future (spółce z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech (fintechowi tworzonemu przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech, osobie o największym wpływie na branżę fintech w Polsce. Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Jak wspomniałem, tegoroczna mapa to już trzecia edycja projektu, zapoczątkowanego w 2018 r. Jej partnerem jest fundacja Fintech Poland. Tradycyjnie prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 18 czerwca.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies