Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Są wśród pierwszych z Polski, którzy wykorzystują otwartą bankowość. Banqware drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Fintech Roku to jedna z czterech kategorii corocznych, fintechowych nagród cashless.pl

Pomysłodawcy dyrektywy PSD II i wprowadzania przez nią idei otwartej bankowości liczą, że nowe przepisy zainicjują rewolucję na europejskim rynku usług finansowych. W to, że tak właśnie będzie, uwierzyli najwyraźniej także założyciele spółki Banqware, która jest właścicielem marki banqUP. To jeden z pierwszych polskich fintechów, który uzyskał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług dostępu do danych o rachunkach bankowych.

Przeczytajcie także: Banqware z dostępem do otwartej bankowości

Platforma banqUP pozwala w łatwy sposób integrować się z systemami innych banków i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków. To z kolei umożliwia świadczenie nowych usług, takich jak łączenie kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie w zarządzaniu płynnością finansową małych i średnich firm. KNF wydał Banqware zgodę na dostęp do danych na rachunkach bankowych w grudniu ub. roku a już w ubiegłym miesiącu spółka poinformowała o rozpoczęciu świadczenia usług otwartej bankowości pierwszym klientom.

To tylko część argumentów przemawiających za tym, by Banqware znalazła się wśród firm nominowanych do tytułu Fintech Roku 2020. To druga po opisanej wczoraj firmie Autenti kandydatura do tego tytułu. Kolejne trzy przedstawię w najbliższych dniach. Tytuł Fintech Roku 2020 przypadnie instytucji, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy odniosła największe sukcesy biznesowe. Cashless.pl przyzna też nagrody w kategoriach: Fintech Future (fintechowi z największym potencjałem na przyszłość), Projekt Fintech (fintechowi tworzonemu przez tradycyjne instytucje jak banki) oraz Osobowość Fintech, osobie o największym wpływie na branżę fintech w Polsce.

Przeczytajcie także: Autenti z nominacją do tytułu Fintech Roku 2020

Do nagród nominuje redakcja, a zwycięzców wybierze powołana przez cashless.pl kapituła. Zasiadają w niej uznani managerowie i eksperci z banków i innych instytucji finansowych, fintechów, firm płatniczych, organizacji branżowych, itd.

Ogłoszeniu zwycięzców fintechowych nagród cashless.pl towarzyszyć będzie prezentacja Mapy Polskiego Fintechu 2020. To trzecia edycja projektu, który w możliwie najpełniejszy sposób przedstawia polską branżę fintech. Jak wspomniałem, tegoroczna mapa to już trzecia edycja projektu, zapoczątkowanego w 2018 r. Jej partnerem jest fundacja Fintech Poland. Tradycyjnie prezentacja mapy odbywa się podczas specjalnego wydarzenia Cahless Fintech Evening. W tym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne premiera mapy nastąpi online 18 czerwca.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies