Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Banqware czwartą spółką z Polski z dostępem do danych kont bankowych. Fintech dostał zezwolenie od KNF

Banqware został dziś wpisany na listę instytucji, które mogą świadczyć usługi oparte o dostęp do informacji bankowych, tzw. usługi AIS

Banqware, spółka która jest właścicielem marki banqUP, poinformowała o uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie nowego rodzaju usług wprowadzonych przez dyrektywę PSD II. Mowa o tzw. usługach AIS wykorzystujących dostęp do danych klientów na rachunkach bankowych.

Przeczytajcie także: Provident skorzysta na otwartej bankowości

Banqware jest czwartym fintechem wywodzącym się z Polski, który dostał odpowiednie zezwolenie KNF-u. Pierwszym podmiotem z odpowiednią licencją był Kontomatik. Później rozszerzenie licencji krajowej instytucji płatniczej o możliwość świadczenia usług AIS uzyskały Blue Media oraz PayU. Trójmiejska spółka Blue Media kilka dni temu poinformowała o wprowadzeniu do oferty pierwszego produktu wykorzystującego nowe możliwości jakie daje PSD II. Skorzystać z niego ma Provident – będzie oferował uproszczony proces analizy zdolności kredytowej obejmujący analizę danych transakcyjnych na rachunku bankowym klienta.

Przeczytajcie także: Dwie spółki z Polski z dostępem do otwartej bankowości

Natomiast rozwijana przez banqUP platforma technologiczna pozwala w łatwy sposób zintegrować się z systemami innych banków i w ten sposób pozyskiwać dane z rachunków bankowych. To z kolei umożliwia świadczenie banqUP i jego partnerom nowych usług, takich jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie w zarządzaniu płynnością finansową MŚP. Jak głosi komunikat prasowy Banqware, do tej pory klienci tej firmy musieli integrować się z każdym z banków oddzielnie, wykorzystując udostępnione przez banki API. Od teraz Banqware zrobi to za nich.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies