Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alerty BIK za darmo przez trzy miesiące. Nowa promocja na czas pandemii

Alerty BIK można bezpłatnie aktywować od 7 maja do 30 czerwca 2020 roku

Biuro Informacji Kredytowej poinformowało o uruchomieniu promocji dotyczącej usługi Alerty: można z nich korzystać bezpłatnie przez trzy miesiące. To narzędzie działa prewencyjnie i ostrzega o próbie wyłudzenia na Wasze dane np. kredytu. Jeśli jest aktywne, otrzymacie powiadomienie SMS lub email, gdy w BIK pojawi się zapytanie o Waszą historię kredytową. Jeżeli sami nie składaliście wniosku o kredyt albo nie kupowaliście na raty, pojawienie się alertu może oznaczać, że ktoś próbuje wyłudzić pieniądze na Waze nazwisko.

Przeczytajcie także: Policja ostrzega przed serwisami wyłudzającymi dane

W komunikatach wysyłanych przez BIK zawarta jest data zdarzenia oraz nazwa instytucji, która pyta o dane klienta. Odbiorca otrzymuje też numer infolinii biura – może się przydać, jeśli sprawę trzeba będzie wyjaśniać. Instytucja zapewnia, że jej rozwiązanie jest skuteczne z uwagi na zakres pokrycia rynku. Z BIK-iem współpracują m.in. sektor bankowy, duże firmy pożyczkowe czy leasingowe, ale też np. telekomy. Te podmioty odpytują bazy BIK przy sprzedaży usług i przyznawaniu finansowania.

Przeczytajcie także: Vishing coraz groźniejszy. Kolejne banki ostrzegają klientów przed atakami

Pojawienie się promocji "Alerty BIK za 0 złotych na 3 miesiące" akurat teraz nie jest przypadkowe – instytucja reaguje w ten sposób na zmiany związane z pandemią. Przybyło internautów, którzy załatwiają coraz więcej spraw online, ale część z nich nie wie, jak chronić swoje dane w sieci. Tacy użytkownicy to łatwy cel dla oszustów. BIK zastrzega przy tym, że wina nie musi leżeć po stronie klienta – cały czas dochodzi do wycieków danych z różnych firm i na to też trzeba uważać. Standardowo usługa Alerty BIK kosztuje 24 zł rocznie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies