Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inpost wprowadza nową usługę. "Podaj dalej" jest przeznaczone dla lokalnego biznesu

Rozwiązanie polega na nadaniu i odbiorze przesyłki w tym samym paczkomacie

Inpost poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu nowej usługi: "Podaj dalej". Firma przekonuje, że zapewnia korzystne warunki cenowe dla przesyłek, które zostały nadane i odebrane w tym samym paczkomacie. Rozwiązanie ma być wygodne szczególnie dla małego e-handlu, działającego lokalnie. Dodatkowo jest bezkontaktowe, co ma znaczenie w czasie pandemii.

Przeczytajcie także: Inpost wprowadza usługę multiskrytka

Przedsiębiorcy decydujący się na tę usługę będą mogli umieszczać przesyłki w maszynach w pobliżu swojej siedziby w dogodnym dla siebie czasie. Z kolei klient nie musi pojawiać się w punkcie odbioru w określonych godzinach – paczkomat działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Usługa jest skierowana do podmiotów, które podpisały umowę z Inpostem.

Aby skorzystać z nowej możliwości, należy wygenerować etykietę adresową z wybranym paczkomatem odbiorczym (jednocześnie jest on maszyną nadawczą). Firma instruuje, że można to zrobić z pomocą Managera Paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek. Kolejny krok polega na umieszczeniu przesyłki w paczkomacie. Wkrótce odbiorca powinien otrzymać powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki. W sytuacji, gdy przesyłka zostanie nadana w innej maszynie niż ta wybrana, firma naliczy cenę standardową, a przesyłka zostanie dostarczona do pierwotnie wybranego paczkomatu.

Przeczytajcie także: Zakupy internetowe z Auchana będą dostarczane do lodówkomatów

Inpost podkreśla w swym komunikacie, że usługa nie jest dostępna dla klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi Inpost Allegro Paczkomaty 24/7. Jednocześnie operator logistyczny poinformował, że w związku z wprowadzeniem nowej usługi zaktualizował cennik, który można znaleźć na inpost.pl. Cena usługi "Podaj dalej" mieści się w przedziale między 4,49 a 6,49 zł w zależności od gabarytów przesyłki. Standardowa usługa paczkomatowa kosztuje min. 8,99 zł.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies