Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatność kartą w autobusach i na dworcach PKS. Nowy system działa na Dolnym Śląsku i w Gdańsku

Nowa opcja płatności to efekt integracji terminali płatniczych z biletową kasą fiskalną

Jak wynika z komunikatu prasowego firmy SIX Payment Services (należącej do grupy Worldline) oraz EMAR (producent kas fiskalnych) podjęły współpracę, dzięki której pasażerowie autobusów komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej będą mogli płacić za bilety bezgotówkowo. Wszystko za sprawą integracji terminala płatniczego z kasą biletową.

Przeczytajcie także: W Białymstoku nie muszą drukować biletów. Wystarczy karta płatnicza

Pasażerowie będą mogli kupować bilety na dworcu lub w autobusie płacąc na przykład kartą. Jest to już możliwe w pojazdach Dolnośląskich Linii Autobusowych oraz na dworcu PKS Gdańsk. Do autobusów trafiły bowiem 44 urządzenia nowego typu, a na stację 20. Pełna integracja terminala płatniczego z własnym modułem komunikacji i bileterką fiskalną ogranicza do minimum obsługę urządzeń przez przewoźnika, gdyż wszystkie czynności związane ze sprzedażą biletu wykonywane są wyłącznie na kasie. Dzięki temu kierowca traci mniej czasu, a to pozwala uniknąć kolejek i opóźnień w stosunku do rozkładu jazdy, a tym samym zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażerom.

Przeczytajcie także: Tychy wdrożyły system biletowy z tzw. taryfą odległościową

Warto podkreślić, że w ramach programu Polska Bezgotówkowa można otrzymać do 20 terminali tego typu. W ten sposób idea obrotu bezgotówkowego promowana jest także w transporcie publicznym. Biorąc pod uwagę jego specyfikę fundacja zwiększyła liczbę oferowanych terminali – standardowo dostępne są trzy urządzenia w ramach realizowanego przez fundację programu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies