Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut uruchomił bank. Z nowych usług może skorzystać 300 tys. osób

Revolut skorzystał wreszcie z litewskiej licencji bankowej uzyskanej w 2018 r.

Jak informują litewskie media oraz serwis Finextra, Revolut uruchomił na Litwie własny bank. Z jego usług może skorzystać około 300 tys. klientów fintechu w tym kraju. Zmiana kont z dotychczasowych na bankowe jest dobrowolna i można ją przeprowadzić w aplikacji Revoluta. W zamian depozyty użytkowników zostaną objęte gwarancjami bankowymi a w niedalekiej przyszłości chętni skorzystają z nowych usług, np. oprocentowanych lokat czy pożyczek.

Przeczytacie także: Gdzie Revolut przechowuje Wasze pieniądze?

Revolut zapowiada, że litewska licencja bankowa pod koniec roku będzie także wykorzystywana w pozostałych krajach regionu, w tym w Polsce. Centrum operacyjne fintechu dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej ulokowano w Wilnie, gdzie pracuje 170 osób. Powstaje pytanie, jaki to będzie miało wpływ na przyszłość polskiego biura Revoluta. Według danych ze stycznia 2020 r. Fintech zatrudnia bowiem na świecie 1,8 tys. osób, najwięcej w swoim biurze w Krakowie.

Przeczytajcie także: Adaptacja Apple Pay i Google Pay wśród klientów fintechów

Revolut uzyskał pełną licencję bankową pod koniec 2018 r. Zaczyna z niej korzystać dopiero teraz. Wcześniej brytyjski fintech utworzył spółkę Revolut UAB, która przejmuje klientów z tej części Europy korzystając także z wydanej przez Bank Litwy licencji e-money. O tym, jakie są tego konsekwencje dla klientów tej firmy z Polski możecie przeczytać w tekście Uwaga klienci Revoluta. Fintech zmieni numery niektórych rachunków. Przechodzi na litewską licencję.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies