Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga klienci Revoluta. Fintech zmieni numery niektórych rachunków. Przechodzi na litewską licencję

Zmiany właśnie zaanonsowane przez Revoluta spowodowane są brexitem

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, Revolut poinformował swoich klientów, że w związku z brexitem, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej zaczyna korzystać z litewskiej licencji instytucji pieniądza elektronicznego. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika jego karty i aplikacji?

Najistotniejsza zmiana dotyczy numeru IBAN dla przelewów międzynarodowych. Pojawi się nowy, o czym fintech poinformuje użytkowników w aplikacji. Ci z kolei będą mieli miesiąc, by przesłać nowe dane np. zagranicznym pracodawcom. Nie zmieniają się natomiast dane do przelewów krajowych wykonywanych w złotych.

Przeczytajcie także: Szef PFR obnaża fake’a na temat konfiskaty oszczędności Polaków

Fintech pisze, że pozostałe zmiany są czysto techniczne, a jego klienci w większości przypadków nie muszą podejmować żadnych czynności. Tym nie mniej, zacznie obowiązywać nowy regulamin usług, w którym zapisano, że od momentu zastosowania nowej licencji, właściwym do składania skarg będzie Bank Litwy i tamtejsze sądy a nie brytyjski nadzór FCA (The Financial Conduct Authority). Odtąd będzie Was wiązać umowa z nowym podmiotem Revolut Payments UAB, który działa na mocy licencji wydanej przez Bank Litwy.

Przeczytajcie także: Za dużo chętnych na zakupy online w Tesco

Revolut informuje także, że nowy podmiot ma takie same uprawnienia co założony w Wielkiej Brytanii Revolut Ltd. i na zasadach tzw. jednolitego paszportu unijnego może wykorzystywać litewską licencję e-money w całej Europie.

Fintech zapewnia też, że jeśli z któryś z klientów nie akceptuje faktu zmiany podmiotu, z którym będzie go wiązała nowa umowa, ma prawo bezpłatnie zamknąć rachunek. Instrukcja, jak to zrobić, została opisana w rozsyłanych mailach. W opcji "Ustawienia" trzeba wybrać pozycję zamknij konto. Można to zrobić w dowolnym momencie, nie czekając na oficjalną zmianę licencji z brytyjskiej na litewską.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies