Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny ofiaromat First Daty. Właśnie stanął w jednym z kościołów we Wrocławiu

Wcześniej First Data zainstalowała urządzenia m.in. w Krakowie oraz na warszawskim Dworcu Centralnym

W stolicy Dolnego Śląska, w kościele przy ul. Biegłej, uruchomiono kolejny na polskim rynku ofiaromat. Urządzenie umożliwia składania datków bezgotówkowo, kartą, smartfonem albo zegarkiem z funkcją płatności zbliżeniowych. Transakcje obsługuje spółka First Data Polska, jeden z największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że w kościele przy ul. Biegłej terminale działają także w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Przeczytajcie także: Pierwszy ofiaromat First Daty już działa w Krakowie

Wrocławski ofiaromat to już trzecie takie urządzenie zainstalowane przez firmę First Data. Wcześniej spółka informowała o uruchomieniu podobnej maszyny w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach. Ofiaromat stoi również od kilku tygodni w budynku warszawskiego Dworca Centralnego. Tu pomaga zbierać pieniądze na pomoc dla mieszkańców ogarniętej wojną Syrii.

Przeczytajcie także: Oto pierwszy ofiaromat na polskim rynku

Tymczasem ofiaromaty uruchomione przez spółkę First Data to niejedyne tego rodzaju maszyny działające w Polsce. Kilka miesięcy temu urządzenie umożliwiające zbieranie bezgotówkowo datków uruchomiono także w lubelskiej archikatedrze. Nad własnym ofiaromatem ma też pracować spółka Basement, świadcząca usługi informatyczne m.in. bankom spółdzielczym. Z nieoficjalnych informacji wynika także, że mają trwać prace nad uruchomieniem tacomatu, czyli terminala pozwalającego zbierać bezgotówkowo tzw. tacę podczas mszy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies