Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oto drugi ofiaromat, który dziś zaczął pracę. Tym razem w Krakowie. Wygląda dużo lepiej od tego z Lublina

Urządzenie powstało przy udziale spółki First Data Polska

Dosłownie przed chwilą w serwisie cashless.pl ukazał się tekst Pierwszy ofiaromat już pracuje w lubelskiej archikatedrze. Zobaczcie jak wygląda na temat urządzenia, które umożliwia składanie bezgotówkowo datków na potrzeby parafii. Okazuje się, że to niejedyny dziś debiut ofiaromatu w Polsce. Drugi stanął właśnie w Krakowie. A wygląda tak:

Jak widzicie, to profesjonalne urządzenie, będące połączeniem dużego ekranu dotykowego i terminala płatniczego. Ma postać stojącej, elektronicznej skarbonki. Wygląda o wiele lepiej niż maszyna z Lublina. Za krakowskim projektem stoi polska spółka amerykańskiej firmy First Data. Ofiaromat został zainstalowany w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach.

Przeczytajcie także: Pierwszy ofiaromat działa już w Lublinie

Krakowskie urządzenie umożliwia wskazanie lub samodzielne wpisanie kwoty ofiary i przekazanie wsparcia za pomocą transakcji zbliżeniowej kartą czy przy pomocy smartfona albo smartwatcha. Potwierdzenie operacji jest opcjonalne i może zostać wysłane np. w wiadomości SMS. Z informacji Archidiecezji Krakowskiej wynika, że urządzenie może być personalizowane, a więc dostosowane do potrzeb danej parafii i wnętrza kościoła.

Przeczytajcie także: Greenpeace umożliwia składanie datków elektronicznie

Jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego ofiaromaty mają pojawić się w kolejnych kościołach w województwie małopolskim. Szczególnie tutaj mogą się przydać ze względu na dużą liczbę turystów, także zagranicznych, którzy często nie mają przy sobie gotówki.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies