Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Problem banków z akwizycją nowych klientów. Piąta instytucja zawiesza otwieranie kont przez kuriera

Do Credit Agricole, mBanku, PKO i Santandera, które już wcześniej podjęły takie decyzje, właśnie dołączył EnveloBank

– Z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia procedury weryfikacji tożsamości oraz podpisania umowy za pośrednictwem kuriera z powodu trwającej epidemii, bank podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu możliwości zawierania umów o rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe tą drogą – głosi komunikat opublikowany dziś na stronie EnveloBanku. Jednocześnie dodano, że bank w przyszłości zamierza przywrócić usługę i poinformuje o tym w oddzielnym komunikacie.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy uruchomi otwieranie rachunków przez aplikację

EnveloBank należący do Banku Pocztowego to piąta instytucja, która w ostatnim czasie zawiesiła usługę otwierania rachunków za pośrednictwem kuriera. Wszystko ze względu zagrożenie pandemią koronawirusa i rezygnację przez firmy logistyczne z obsługi przesyłek bankowych, które wymagają bliskiego kontaktu z odbiorcą, np. w celu sprawdzenia z dowodu osobistego jego tożsamości. Wcześniej o zawieszeniu otwierania rachunków prze kurierów poinformowały już Credit Agricole, mBank, PKO i Santander.

Przeczytajcie także: 7 banków umożliwiających zakładanie rachunków zdalnie

Ograniczenia wynikające z trwającej pandemii koronawirusa powodują, że instytucje finansowe przyspieszają wdrożenia umożliwiające świadczenie różnego rodzaju usług drogą online. Dotyczy to także możliwości zdalnego otwierania rachunków. Ostatnio usługę polegającą na możliwości założenia nowego konta osobistego za pomocą aplikacji mobilnej i przy wykorzystaniu kamery smartfona do weryfikacji tożsamości wprowadziły BNP Paribas, ING i Millennium. Wcześniej podobne usługi zaoferowały m.in. Alior, Credit Agricole, Pekao i Santander. Wdrożenie podobnego rozwiązania zapowiedział też prezes Banku Pocztowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies