Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość od Santandera: konto dla dzieci w wieku poniżej 13 lat przez internet

Rachunek oferowany przez Santandera najmłodszym klientom nie pozwala jednak na korzystanie z kart oraz bankowości elektronicznej

Santander informuje o umożliwieniu zakładania zdalnie Konta Jakie Chcę dla dzieci w wieku poniżej trzynastu lat. Bank chwali się, że swoim dorosłym klientom oferuje dodatkowy rachunek dla najmłodszych już od dawna, a teraz wprowadził możliwość zakładania go przez internetowy serwis transakcyjny. Rachunek aktywuje się za pomocą kodu przesyłanego w wiadomości SMS. Jeżeli ktoś ma ustawioną autoryzację mobilną i chciałby zdalnie założyć nowe konto, niestety musi wrócić na chwilę do autoryzacji kodami. Bank deklaruje, że wkrótce tę niedogodność usunie.

Przeczytajcie także: Nowa usługa dla klientów Santandera korzystających z Google Pay

Z komunikatu Santandera wynika, że Konto Jakie Chcę dla osób w wieku poniżej 13 lat jest zwolnione z opłat za prowadzenie, a saldo do 3000 zł jest oprocentowane na 2,5 proc. w skali roku. Oprocentowanie jest zmienne co oznacza, że może zostać obniżone np. w wyniku kolejnych zmian stóp procentowych. Rachunek ten ma też ograniczoną funkcjonalność, tzn. jego właścicel nie może korzystać z bankowości internetowej czy mobilnej a do konta nie jest wydawana karta płatnicza. Konto pełni więc jedynie rolę elektronicznej skarbonki.

Przeczytajcie także: Santander zawiesza opłaty za konta firmowe

Tymczasem na rynku przybywa ofert finansowych dla dzieci. Kilka dni temu ING Bank Śląski wprowadził do sprzedaży przedpłaconą kartę bankową kierowaną do najmłodszych klientów. Wcześniej mBank wdrożył eKonto Junior z kartą debetową. Pod nazwą Junior od dłuższego czasu sprzedaje rachunek z kartą dla najmłodszych także PKO BP. Ofertę dla najmłodszych klientów przygotował także Revolut, ale wprowadził ją póki co na rynku brytyjskim.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies