Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander zawiesza opłaty za konta firmowe. I proponuje zdalne uruchomienie terminala od Elavonu

Santander idzie w ślady ING, który już wcześniej zwolnił czasowo klientów biznesowych z opłat za prowadzenie rachunków

Santander Bank Polska poinformował o rezygnacji z pobierania opłaty za prowadzenie firmowego Konta Godnego Polecenia. Przypomnę, że standardowo wynosi ona 25 zł miesięcznie. Opłaty można uniknąć wykonując w każdym miesiącu przelew do ZUS. Ale jeśli klient w wyniku zawieszenia działalności albo skorzystania z któregoś z rządowych programów pomocowych zaprzestanie płacenia składek, dzięki decyzji Santandera nie będzie to miało wpływu na wysokość kosztów usług bankowych.

Przeczytajcie także: Credit Agricole rezygnuje z opłat za przelewy

Zgodnie z informacją podaną przez Santandera opłata nie zostanie pobrana od tych klientów, którzy w styczniu lub w lutym 2020 r. opłacili z biznesowego Konta Godnego Polecenia składkę ZUS lub otworzyli konto w lutym, marcu lub kwietniu 2020 roku. Po spełnieniu jednego z tych dwóch warunków bank automatycznie zwolni z opłaty za prowadzenie konta na 3 miesiące (marzec, kwiecień, maj).

Kolejnym udogodnieniem wprowadzonym przez Santander jest możliwość zdalnego zamówienia terminala płatniczego. POS można zamówić poprzez formularz na stronie internetowej lub telefonicznie. Umowa zostanie wysłana na adres mailowy, klient zaakceptuje ją zdalnie. Terminal dostarczy kurier, a firma Elavon telefonicznie przeszkoli z obsługi. Jeśli przedsiębiorca skorzysta z programu Polska Bezgotówkowa – wtedy przez 12 miesięcy będzie mógł korzystać z tego urządzenia za darmo.

Przeczytajcie także: Opaska Fitbit Charge 4 oficjalnie zaprezentowana

Co ciekawe jeśli firma nie kwalifikuje się do uczestnictwa w programie, np. w ciągu ostatnich 12 miesięcy już akceptowała płatności, Santander przygotował promocję i oferuje terminal na pół roku bezpłatnie.

Natomiast ulgi w opłatach za różnego rodzaju usługi już wcześniej wprowadziły inne banki. Na przykład ING, który, podobnie jak teraz Santander, czasowo zrezygnował z opłaty za prowadzenie konta firmowego. Różnego rodzaju zmiany w cennikach wynikające z pandemii wprowadziły też m.in. Credit Agricole i Getin a PKO zrezygnował z ogłoszenia nowej tabeli opłat, która miała zacząć obowiązywać od lipca.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies