Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
5000 zł wygrane w konkursie Radia ZET? Uważajcie, to kolejne oszustwo wykorzystujące SMS

Celem atakujących są dane do Waszych kont bankowych pozyskiwane podczas potwierdzenia tożsamości, koniecznego do odebrania rzekomej nagrody

Firma CyberRescue, zajmująca się bezpieczeństwem w internecie, opublikowała ostrzeżenie dotyczące wiadomości SMS informujących o rzekomej wygranej w konkursie. Ma ona wynosić 5000 zł, a oszuści podszywają się w tym przypadku pod Radio ZET. Aby odebrać pieniądze, należy potwierdzić tożsamość wykonując na wskazany rachunek przelew o wartości jednego grosza.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza usługę CyberOchrona+

Specjaliści z CyberRescue przestrzegają, by nie reagować na takie wiadomości. Możliwość wygrania kilku tysięcy złotych może być kusząca, ale jeżeli zalogujecie się na swoje konto na stronie, do której prowadzi link zawarty w wiadomości, oddacie kontrolę nad rachunkiem oszustom. A ci będą mogli przejąć Wasze oszczędności.

Przeczytajcie także: Santander ostrzega: pojawił się nowy trend wśród przestępstw internetowych

W ostatnim czasie przybywa doniesień na temat przestępców podszywających się pod firmy i instytucje, nierzadko oszuści wykorzystują do swoich celów pandemię koronawirusa. Jedni podszywają się pod WHO lub informują o konieczności dopłaty do przesyłki w związku z potrzebą dezynfekcji paczki, inni kuszą darmowym dostępem do Netfliksa. Więcej przykładów znajdziecie w tekście Tak internetowi oszuści wykorzystują koronawirusa. 5 najnowszych ataków na klientów banków.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies