Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dopłata 1,7 zł za dezynfekcję paczki? Nie, to kolejne oszustwo wykorzystujące zagrożenie koronawirusem

Ostrzeżenie przed nowym atakiem na klientów bankowości elektronicznej wystosowała firma CyberRescue

Jak informuje firma CyberRescue, (powiązana z mBankiem spółka zajmująca się bezpieczeństwem w internecie) zidentyfikowano nowy atak, wymierzony w użytkowników bankowości elektronicznej w Polsce, a związany z zagrożeniem koronawirusem. Otrzymują oni wiadomości SMS, w których przestępcy informują o konieczności dopłaty do przesyłki w związku z koniecznością dezynfekcji paczki.

Przeczytajcie także: 5 najnowszych ataków na koronawirusa

CyberRescue pisze w swoim alercie, że alternatywnie treść SMS-ów może informować o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Wspólnym elementem tych wiadomości jest link prowadzący do fałszywej strony płatności. Wprowadzenie tam danych logowania na rachunek bankowy może skutkować przejęciem kontroli nad kontem przez złodziei i w rezultacie utratą oszczędności.

Przeczytajcie także: Przestępcy podszywają się pod WHO

Atak, przed którym ostrzega dziś CyberRescue, to kolejna już w ostatnich dniach oszukańcza kampania wymierzona w klientów banków, wykorzystująca zagrożenie epidemiczne. Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać m.in. o składanej przez oszustów propozycji w imieniu serwisu Netflix, a dotyczącej rzekomej darmowej subskrypcji na okres kwarantanny. O poprzednich atakach związanych z koronawirusem możecie zaś przeczytać w tekście Tak internetowi oszuści wykorzystują koronawirusa. 5 najnowszych ataków na klientów banków.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies