Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Branża płatnicza w walce z koronawirusem. Blik pomaga w zbieraniu pieniędzy na szpitale zakaźne

Wcześniej swoje wsparcie w przeciwdziałaniu pandemii zadeklarowały największe organizacje płatnicze, takie jak Mastercard i Visa

Operator systemu Blik – spółka Polski Standard Płatności, poinformowała o uruchomieniu wspólnie z firmą Tpay nowej akcji, której celem jest wsparcie finansowe szpitali zakaźnych. Placówki te są, jak to się często określa, na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Nowa akcja Blika i Tpay będzie promowana w internecie pod nazwą "Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych".

Przeczytajcie także: Ponad pół miliona wniosków o wakacje kredytowe

Zgodnie z zasadami nowej akcji każdy użytkownik Blika może w dowolnej chwili i dowolną kwotą wesprzeć wybrany przez siebie szpital zakaźny. Pieniądze od razu znajdą się na koncie placówki. Wystarczy wejść na stronę https://www.blikmobile.pl/pomoc/zastrzykwsparcia/ i przekazać środki. Firmy obsługujące transakcje nie pobiorą z tego tytułu żadnych prowizji, a całość pieniędzy zasili rachunek wybranego szpitala.

Przeczytajcie także: Kryzys nie wygasił jeszcze przejęć w branży fintech

Anonsowana właśnie akcja Blika i Tpay to kolejna w ostatnim czasie inicjatywa firm z branży płatniczej, która ma na celu pomoc w walce z koronawirusem. Niedawno Visa poinformowała, że przekaże 210 mln dolarów m.in. organizacjom charytatywnym działającym w obszarach zdrowia publicznego i pomocy żywnościowej. Wcześniej Mastercard wraz z Fundacją Billa i Melindy Gates założyli Aklcelerator Terapii COVID-19 oraz przekazali na jego funkcjonowanie ponad 100 mln dolarów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies