Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut zaczął wydawać karty debetowe. Koniec problemów z płatnościami w samolotach?

Wszystkie wydawane do tej pory karty Revoluta były rozpoznawane jako przedpłacone

Duża zmiana dla użytkowników aplikacji i kart Revoluta. Jak donoszą czytelnicy cashless.pl, fintech informuje klientów, że od teraz prawie każda wydawana przez niego karta będzie miała status karty debetowej. Biuro prasowe firmy potwierdziło przed chwilą tę informację. Obecnie Revolut wydaje w Polsce prawie wyłącznie karty Visy. Logo Mastercarda pojawia się już tylko na metalowych kartach w kolorach space gray oraz silver.

Przeczytajcie także: Bunq i Mastercard rozszerzają współpracę

Dlaczego zmianę uważam za istotną? Zrozumiecie, jeśli próbowaliście kiedyś zapłacić kartą Revoluta na pokładzie samolotu. W większości przypadków stewardesa lub steward prosili o inny plastik, bo na terminalu pojawiała się informacja "transakcja odrzucona". Działo się tak dlatego, że wydawane przez fintech karty są rozpoznawane jako przedpłacone. Te z kolei często nie są akceptowane w miejscach, w których terminal nie może się połączyć z siecią lub saldo na koncie powiązanym z kartą nie jest na bieżąco weryfikowane z innego powodu. Takich kart "nie lubią" też niektóre aplikacje do zamawiania przejazdów, wypożyczalnie samochodów, czy serwisy oferujące usługi online.

Przeczytajcie także: Revolut: karty ze zmiennym numerem dla wszystkich klientów

Niestety status debetówek zyskają wyłącznie nowe wydawane w tej chwili karty Revoluta. Dotychczasowe będą działały tak jak do tej pory. Jak się domyślam, wprowadzona zmiana nie uprawnia klientów do bezpłatnej wymiany plastików. Dlatego tym, którzy chcieliby z nich skorzystać, pozostaje albo poczekać do wygaśnięcia terminu ważności posiadanych kart, albo zapłacić za wymianę i wysyłkę. To koszt 9,99 zł za przesłanie karty i ok. 25 zł za jej wydanie. Za darmo nowe karty z ekspresową wysyłką mogą zamawiać tylko klienci korzystający z planów Metal i Premium.

Warto też dodać, że w niektórych wypożyczalniach czy hotelach honorowane są wyłącznie karty kredytowe. Jeśli takiej nie posiadacie, to z powodzeniem zastapi ją karta podróżna wydawana przez holenderski bank Bunq. Jest to jedyna znana mi karta przedpłacona, która rozpoznawana jest przez systemy jako kredytówka. Więcej o tym rozwiązaniu napisałem w tekście Revolut ma nową konkurencję. Oto przedpłacona karta Bunq, która działa jak kredytowa.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies