Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bunq i Mastercard rozszerzają współpracę. Metalowa karta Green będzie dostępna w 30 krajach

Green Card jest wydawana od listopada 2019 r. Można ją zamówić także w Polsce

O nowej karcie Bunq cashless.pl informował w listopadzie 2019 r., kiedy ten cyfrowy bank zaczął ją wydawać. Jest powiązana z programem finansowania sadzenia drzew. Zasada jest prosta: za każde wydane przy pomocy karty 100 euro, bank kupuje drzewo dla organizacji Eden Reforestation Projects.

Przeczytajcie także: Nowa "zielona" karta od Bunq

Jak informuje w dzisiejszym komunikacie Mastercard, dzięki użytkownikom nowej karty, do tej pory Bunq kupił już 100 tys. drzew. Pozwoliło to ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość ponad 32,5 tys. lotów z Paryża do Nowego Jorku. Organizacja rozszerzając współpracę z bankiem, pomoże wydawać metalową Green Card w 30 krajach, w tym także w Polsce.

Obliczono, że właściciel karty, który regularnie będzie nią opłacał swoje wydatki w wysokości 1 tys. euro miesięcznie, może zrównoważyć swój ślad węglowy w ciągu 5 lat.

Przeczytajcie także: Przedpłacona karta Bunq, która działa jak kredytowa

Program Green Card wpisuje się w niedawno uruchomioną przez Mastercard inicjatywę Priceless Planet Coalition, która łączy świat biznesu w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pozwala rozsądnie inwestować w ochronę środowiska. – Wraz z partnerami podzielającymi misję "dobrych czynów w dobrej sprawie", Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków – założycieli tej platformy – czytam w nadesłanym do redakcji komunikacie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies