Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już wszyscy najważniejsi agenci rozliczeniowi wdrażają wyższy limit na transakcje bez PIN. Aktualizację terminali ogłosił Elavon

Elavon zaktualizuje urządzenia automatycznie. Przygotował też instrukcję wykonania tej czynności wcześniej samodzielnie przez użytkowników

Z nadesłanego do redakcji komunikatu wynika, że Elavon, jeden z czołowych operatorów terminali płatniczych w Polsce, już 20 marca, a więc w miniony piątek, podjął decyzję o rozpoczęciu aktualizacji oprogramowania swoich urządzeń. Aktualizacja ma na celu podwyższenie limitu na płatności zbliżeniowe niewymagające autoryzacji kodem PIN.

Przeczytajcie także: Terminale SIX Payment też gotowe na wyższy limit bez PIN

– W wielu obsługiwanych przez nas terminalach już można płacić bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 zł. Aby przyspieszyć proces aktualizacji oprogramowania terminali, umożliwiliśmy naszym klientom samodzielne pobranie nowych parametrów terminali postępując zgodnie z przygotowaną przez nas instrukcją – mówi Jacek Bochenek, dyrektor odpowiedzialny w Elavonie za współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Z instrukcji Elavonu wynika, że samodzielną aktualizację terminala najlepiej przeprowadzić na koniec dnia. Najpierw trzeba bowiem wykonać raport dobowy. Następnie należy otworzyć menu główne urządzenia, wybrać zakładkę "terminal" oraz polecenie "inicjalizacja" i wprowadzić hasło użytkownika, a na końcu zatwierdzić proces, który rozpocznie aktualizację. Wówczas terminal połączy się z systemem Elavonu i pobierze nowe oprogramowanie. Po ponownym uruchomieniu powinien być gotowy do podwyższonego limitu na płatności bez PIN.

Przeczytajcie także: W pierwszych terminalach już można płacić bez PIN-u do 100 zł

Elavon jest kolejnym z dużych operatorów terminali płatniczych na polskim rynku, który zdecydował o przyspieszonym podniesieniu limitu na płatności bez PIN-u. Ma to oczywiście związek z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa i przeświadczeniem, że ograniczenie autoryzacji na terminalach może zmniejszyć ryzyko jego przenoszenia się. Wcześniej podobną decyzję podjęły już First Data, IT Card, PayTel, eService, PeP, bank Pekao czy SIX Payment.

Warto pamiętać, że aktualizacja terminali do nowego limitu nie oznacza, że wszystkie płatności zbliżeniowe do 100 zł nie będą wymagały autoryzacji PIN-em. Odpowiednie zmiany w systemie muszą jeszcze wprowadzić banki – wydawcy kart. Z informacji napływających do redakcji cashless.pl wynika jednak, że większość banków już zakończyła te prace. Mimo to niektóre płatności na kwoty poniżej 100 zł mogą wymagać potwierdzenia kodem, co wynika z przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych przez dyrektywę PSD II.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies