Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Startuje program Visa Oferty

Za płatności wykonane kartą płatniczą dostaniecie zwrot części wydatków, ale nie od banku tylko od sklepu, w którym zrobiliście zakupy. To nowość na naszym rynku

Do tej pory programy aktywizujące użytkowników kart, tzw. money backi, były z reguły organizowane przez banki – wydawców kart. Spadek prowizji od transakcji bezgotówkowych, tzw. interchange, z której były one finansowane, spowodował, że większość instytucji wycofało się z takich projektów. Program Visa Oferty, który startuje oficjalnie jutro, ma nieco inną konstrukcję.

Przeczytajcie także: Wkrótce 1000 bankomatów zbliżeniowych Śląskiego

Tu, tak jak w każdym klasycznym money backu, dostaniecie zwrot części wydatków poczynionych za pomocą karty Visa we wskazanych sklepach. Najpierw trzeba jednak zarejestrować się w programie. Proces jest prosty. Na stronie www.visaoferty.pl. podajecie swój adres e-mail, na który otrzymacie link aktywacyjny. Po kliknięciu w niego skończycie rejestrację definiując hasło do konta Visa Oferty oraz podając pełny numer karty Visa i swoją lokalizację. Rejestracja jest możliwa również z poziomu aplikacji mobilnej przygotowanej na urządzenia z systemami iOS, Android oraz Windows Phone.

W odróżnieniu od funkcjonujących dotąd na naszym rynku money backów program Visa Oferty finansowany jest przez handlowców i usługodawców – partnerów programu. Obecnie wśród nich znajdują się: salony jubilerskie Kruk, hotele Hilton, restauracje Telepizza i North Fish, sklepy Adidas, Intersport, Reebok oraz sieć Multikino. Wkrótce liczba współpracujących akceptantów kart ma się wydłużyć. Z moich informacji wynika, że wśród nich znaleźć się mogą m.in. salony C&A, Citywine, Winnica.pl, L'Occitane, Express Rent a Car, Partner AGD RTV, LOT, Next, Pizzaportal. Visa prowadzi także rozmowy z kilkoma kolejnymi firmami, zainteresowanymi udziałem w programie, m.in. z sieciami Starbucks, Vistula i Wólczanka oraz sklepem Merlin.pl.

Przeczytajcie także: Chcą nauczyć przedsiębiorców płacenia kartami

Zgodnie z założeniami programu zwrot za wykonane zakupy ma się odbywać automatycznie i niezwłocznie na rachunek powiązany z kartą.

Jak dotąd próbę przerzucenia kosztów wspierania aktywizacji użytkowników kart z barków wydawców kart na barki akceptantów podjął mBank. Chodzi o funkcjonujący od kilku let program mOkazje. Korzystający z niego klienci dostają oferty rabatów i zniżek od współpracujących z bankiem firm. Visa Oferty jest jednak przedsięwzięciem o skali dużo większej i dotyczy wszystkich użytkowników kart Visa, bez względu na to, który bank je wydał.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies