Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chcą nauczyć przedsiębiorców płacenia kartami

Ma ich do tego przekonać m.in. specjalna promocja w marketach budowlanych

O ile wśród klientów indywidualnych korzystanie z kart płatniczych staje się powszechne, wśród przedsiębiorców, szczególnie mniejszych, w bieżących rozliczeniach wciąż dominuje gotówka. Przyczyn tego zjawiska jest na pewno sporo. Wśród najważniejszych wymieniłbym przede wszystkim fakt, że przedsiębiorcy dużą część wpłat otrzymują gotówką. Nie przekazują jej więc na rachunek, tylko regulują także swoje wydatki banknotami.

Przeczytajcie także: Bankowcy sami wiedzą, że są drodzy

Zdaniem przedstawicieli Visy część właścicieli firm nie zdaje sobie jednak sprawy z korzyści, jakie może przynieść używanie kart w biznesie. Stąd kampania promująca zalety kart Visa Business. Kampania ma na celu przekonanie przedsiębiorców, że karty wydane do rachunków firmowych ułatwiają codzienne płatności zarówno im, jak i ich pracownikom. Korzystanie z nich pozwala m.in. na lepsze zarządzanie środkami przedsiębiorstwa np. poprzez zminimalizowanie kosztów obsługi gotówki czy możliwość swobodnego dokonywania płatności na całym świecie, także w internecie.

Częścią kampanii jest rozpoczęta właśnie promocja, przygotowana z marketami budowlanymi Praktiker. – Chcemy wysłać do przedsiębiorców sygnał, że korzystanie z kart może przynieść wymierne korzyści ich firmom – mówi Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Europe.

Przeczytajcie także: Ulgi dla AmEx i Diners podpisane

W ramach promocji klienci Praktikera mogą niemal od ręki dostać Złotą Kartę Klubu Praktikera, która uprawnia do zakupu towarów nieprzecenionych ze zniżką wynoszącą 10 proc. Normalnie aby dostać Złotą Kartę Klubu Praktiker, właściciele firm budowlanych muszą wydać na zakupy w sieci tych marketów co najmniej 20 tys. zł w ciągu 12 miesięcy. Teraz dostaną ją, gdy dokonają zakupów na kwotę min. 150 zł i zapłacą za nie kartą Visa. Złota karta klubowa będzie ważna do końca maja przyszłego roku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies