Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK kusi „darmokontem" i wysokimi odsetkami

Specjalna oferta kierowana jest do klientów korzystających z internetu oraz aplikacji mobilnej

Osoby, które złożą wniosek o otwarcie internetowej wersji Konta Godnego Polecenia za pośrednictwem serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej BZ WBK, nie zapłacą za używanie wydanej do niego karty debetowej, a oszczędności zgromadzone na rachunku będą oprocentowane w wysokości 4 proc. w skali roku. Do tego standardowo dostaną bezpłatne przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a rachunek będzie prowadzony za darmo.

Przeczytajcie także: Oddział trzyma się mocno

Brzmi pięknie? Tak, ale żeby nie było za słodko, wspomnę o paru ograniczeniach. Po pierwsze wysokie oprocentowanie środków obowiązuje tylko do salda na poziomie 4 tys. zł. Od oszczędności powyżej tej kwoty będą naliczane odsetki w wysokości tylko 1 proc. Choć należy zauważyć, że to i tak dużo zważywszy na fakt, że standardem na rynku jest brak jakiegokolwiek oprocentowania pieniędzy zgromadzonych na rachunku osobistym.

Ponadto promocja obowiązuje do końca czerwca 2017 roku. Po tym dniu bank zacznie stosować standardowe warunki prowadzenia konta, a więc za kartę trzeba będzie zapłacić. Obecnie to 7 zł miesięcznie i to bezwarunkowo, czyli prowizji nie można uniknąć wykonując określoną liczbę transakcji bezgotówkowych kartą, a przecież pozwala na to większość banków.

Przeczytajcie także: Klienci uwierzyli w gwarancje banków

Wcześniej BZ WBK nieraz kusił klientów rachunkami za free, po czym szybko zmieniał tabelę opłat i wprowadzał za konta prowizje. Trzeba odnotować, że tym razem z góry uprzedza, że tak zrobi, ale nie wcześniej niż w lipcu 2017 roku, co daje klientowi gwarancję stabilności warunków finansowych na określony czas.

Natomiast częsta zmiana opłat, zazwyczaj na niekorzyść klientów, jest czynnikiem powodującym zmniejszenie zaufania do banków. Stąd pojawienie się na rynku ofert z gwarancjami niezmienności warunków. Znajdziecie je np. w Aliorze czy Raiffeisen Polbanku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies