Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samochód dostarczony pod dom bez dodatkowych opłat i wydany bez kontaktu z klientem. Nowa usługa Carsmile

Sprzedaż samochodów mocno spadła, ale w niektórych branżach z powodu koronawirusa zapotrzebowanie na auta wzrosło

Carsmile, platforma do długoterminowego wynajmu i leasingu samochodów online, reaguje na zagrożenie koronawirusem. Firma oferuje klientom darmowe dostarczenie zdezynfekowanego auta pod ich dom oraz ogranicza do minimum kontakt z dostawcą. Usługa obowiązuje na terenie całej Polski i będzie ważna przynajmniej do 22 marca. Ewentualne przedłużenie jest uzależnione od rozwoju sytuacji wynikającej z epidemii oraz możliwości fintechu.

Przeczytajcie także: Carsmile wprowadza e-leasing. Z usługi można korzystać online

Firma Carsmile wprowadzając nowe rozwiązanie chce wyjść naprzeciw m.in. przedsiębiorcom, których epidemia koronawirusa zmusiła do zakupu samochodu. W tym gronie wymienia się np. właścicieli aptek, weterynarzy czy firmy gastronomiczne. Proces wyboru auta, złożenie wniosku oraz podpisanie umowy można przeprowadzić online. Na platformie dostępne są wyłącznie nowe samochody w różnych przedziałach cenowych.

Klient załatwi formalności zdalnie, a pojazd za darmo trafi pod jego dom. Użytkownicy korzystający z nowej procedury dostaną protokół odbioru samochodu mailem, który można zaakceptować z pomocą SMS-a. Jeśli firma finansująca najem nie dopuszcza takiego rozwiązania, klient może wydrukować protokół, podpisać go i przekazać osobie dostarczającej samochód w bezpieczny sposób.

Przeczytajcie także: Carsmile chce być pierwszym "CarFintechem" w Polsce

Zatrudniająca już ponad 50 osób firma Carsmile, która była nominowana w fintechowym konkursie cashless.pl, informuje o wzroście ruchu na swojej platformie. Startup uważa przy tym, że epidemia sprawi, iż rynek motoryzacyjny w Polsce przejdzie przyspieszoną lekcję sprzedaży samochodów online. Carsmile deklaruje chęć udostępnienia swojej technologii sieciom dealerskim, by mogły jak najszybciej nadrobić spore zaległości w dziedzinie sprzedaży zdalnej.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies