Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nest Bank kończy z kredytami dla klientów indywidualnych? Wycofuje wszystkie promocje

Decyzja Nest może mieć związek z tzw. małym TSUE

Pod koniec lutego bieżącego roku Nest Bank poinformował na swojej stronie internetowej, że planuje zakończyć promocje kredytów konsumenckich i wycofać się ze świadczenia usług oferowanych do tego typu produktów. Może to potwierdzać wczorajsze doniesienia serwisu Subiektywnie o Finansach, z których wynika, że Nest zamierza całkowicie zrezygnować z udzielania kredytów konsumenckich. Decyzja ma mieć związek z tzw. małym TSUE.

Przeczytajcie także: Z Nest Banku odchodzi wiceprezes Bartosz Chytła

Nest Bank w opublikowanym przez siebie komunikacie o zakończeniu promocji kredytowych nie wyjaśnia powodów tej decyzji, ale powołuje się na regulaminy promocji, które mu na to pozwalają. Chodzi o takie produkty jak: Nest Kredyt w koncie na dobry początek (dla kredytów odnawialnych), Konto z Kredytem (dla Nest Kredytów Odnawialnych), Fotelik (dla Nest Kredytów Gotówkowych) oraz Nest Pakiety dla Zaradnych (dla Nest Kredytów Gotówkowych i Konsolidacyjnych). Wszystkie te oferty znikną 1 kwietnia bieżącego roku.

Jednocześnie bank poinformował, że wspomniane promocje będą dostępne na dotychczasowych warunkach dla klientów, którzy przystąpią do nich na podstawie wniosków złożonych do dnia 31.03.2020 r. Instytucja podkreśliła też, że nie wpływa to na prawa nabyte klientów.

Przeczytajcie także: Jeszcze więcej płatności w Nest Banku. Udostępnił Fitbit Pay

Tymczasem serwis Subiektywnie o finansach podał wczoraj, że dotarł do listu, jaki pod koniec lutego Nest Bank rozesłał do współpracujących z nim pośredników kredytowych. Instytucja informuje w nim, że od kwietnia 2020 roku nie będzie udzielać kredytów klientom indywidualnym. Bank powołał się na niekorzystny dla niego i całego sektora efekt małego TSUE, czyli wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, z którego wynika, że instytucje muszą zwracać klientom część prowizji od spłaconych wcześniej kredytów konsumenckich.

Bank stwierdził wprost, że został zmuszony do zmiany strategii biznesowej. Oferta linii consumer finance ma być wyłączona do 31 marca 2020 roku. Warto jednak zaznaczyć, że instytucja wciąż będzie obsługiwać klientów indywidualnych oferując rachunki osobiste i usługi rozliczeniowe. Zamierza także administrować portfelem już zaciągniętych kredytów. Nest Bank chce się skupić na obsłudze klientów firmowych, przede wszystkim mikroprzedsiębiorstw.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies