Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługi medyczne opłacane kartą prepaid. Takie rozwiązanie oferuje klientom MediSky International

Dzięki karcie przedpłaconej ubezpieczony pacjent nie musi wykładać własnych środków na refundowane później zabiegi medyczne

MediSky International, firma działająca na rynku międzynarodowych prywatnych polis, wprowadza kartę przedpłaconą dla ubezpieczonych. Dzięki temu osoba wykupująca polisę i korzystająca z usług medycznych, aby za nie zapłacić, nie będzie musiała angażować swoich środków. Rozwiązanie działa zarówno w publicznych, jak i prywatnych przychodniach czy szpitalach, w których dostępne są terminale płatnicze. Z karty można korzystać w Polsce i poza granicami kraju.

Przeczytajcie także: Klienci Medicover już mogą logować się przez mojeID do portalu pacjenta

Na wniosek klienta karta jest aktywowana przez ubezpieczyciela w dniu wizyty w placówce medycznej. Wysokość salda na rachunku powiązanym z kartą uzależniona jest od potrzeb pacjenta. MediSky doładuje kartę szacunkową kwotą, jaką zazwyczaj płaci się za konkretny typ usług. Suma ta jest powiększana na wypadek, gdyby wizyta okazała się droższa.

Przeczytajcie także: W aplikacji mObywatel na iOS pojawiły są eRecepty

Z punktu widzenia klienta to dobre rozwiązanie, ponieważ nie musi przeznaczać własnych środków na zabieg medyczny. Chodzi o to, że na zwrot kosztów leczenia czasem trzeba długo czekać. Niejednokrotnie ubezpieczyciel wymaga przedstawienia odpowiednich dokumentów. Problem jest tym większy, im poważniejszy (droższy) był zabieg. Z kartą przedpłaconą ten kłopot znika. Niestety, nie jest to rozwiązanie dla każdego, ponieważ koszt ubezpieczenia w MediSky nie należy do najniższych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies