Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będą zmiany w programie Polski Bezgotówkowej. Terminale płatnicze z dofinansowaniem pojawią się w nowych miejscach

Polska Bezgotówkowa prawdopodobnie rozszerzy listę firm, które mogą ubiegać się o bezpłatny terminal płatniczy

Fundacja Polska Bezgotówkowa chwali się, że w ramach prowadzonego przez nią programu wsparcia rozwoju sieci akceptacji kart zainstalowano już przeszło 250 tys. terminali płatniczych. Nie jest jednak wielką tajemnicą, że dynamika przyrostu nowych urządzeń wprowadzanych na rynek w ramach Polski Bezgotówkowej od jakiegoś czasu spowalnia. Spowodowane jest to m.in. zmniejszającą się grupą firm, które nie przyjmują jeszcze płatności kartami i mogłyby zostać objęte programem na podstawie jego obecnie obowiązujących zasad.

Przeczytajcie także: Terminale Polski Bezgotówkowej trafią do skarbówki

Stąd pomysł na zmianę warunków dopuszczających podmioty gospodarcze do ubiegania się o bezpłatny terminal z Polski Bezgotówkowej. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że zmiany zasad operacyjnych programu mogłyby zostać wprowadzone już w przyszłym miesiącu. Dzięki nim o instalację urządzenia z dofinansowaniem mogłyby się starać np. działające w sieciach niewielkie firmy transportu międzymiastowego, tzw. busy. Mają też trwać dyskusje nad możliwością objęcia programem firm działających w sieciach franczyzowych, czy vendingu (automaty z napojami, przekąskami, itd.).

Na razie nie ma natomiast mowy o zwiększeniu liczby urządzeń możliwych do zainstalowania w ramach programu u jednego akceptanta (obowiązujący obecnie limit dla większość uczestników programu to trzy terminale), czy skrócenia karencji dla firm, które w przeszłości już przyjmowały płatności kartami (obecnie wynosi ona 12 miesięcy).

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa sfinansowała już 250 tys. terminali

Przypomnę, że w ramach programu Polski Bezgotówkowej finansowana jest instalacja terminala płatniczego oraz koszty rozliczania płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. O terminal ubiegać się mogą nie tylko prywatne firmy, ale także jednostki samorządu terytorialnego czy inne instytucje publiczne, jak szpitale czy nawet kościoły. Instytucje niekomercyjne mogą ubiegać się o instalację większej liczby urządzeń. Program finansowany jest w głównej mierze z wpłat banków – wydawców kart płatniczych, oraz organizacji Mastercard i Visa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies