Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już 250 tys. terminali uruchomiono w ramach Polski Bezgotówkowej. Większość w małych miejscowościach

Fundacja informuje, że poziom ćwierć miliona urządzeń zainstalowanych w ramach jej programu przekroczono pod koniec stycznia

Fundacja Polska Bezgotówkowa chwali się, że pod koniec stycznia bieżącego roku w ramach prowadzonego przez nią programu finansowania rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce zainstalowano już 250 tys. terminali płatniczych. Większość z nich, bo 65 proc., trafiła do sklepów i punktów usługowych w miejscowościach o liczbie ludności poniżej 100 tys. mieszkańców.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa wydała już 230 mln zł na terminale

– Cieszymy się, że program trafia do tych regionów Polski, które w największym stopniu potrzebują zmiany cywilizacyjnej przynoszonej przez płatności bezgotówkowe – mówi dr Mieczysław Groszek, prezes Polski Bezgotówkowej. – Nadal jednak widzimy potrzebę zwiększenia dotarcia do przedsiębiorców, którzy prowadzą lokale handlowo-usługowe w mniejszych miejscowościach i miasteczkach, aby pokazać im jaką wartość dla ich biznesu będzie niosła instalacja terminala płatniczego – dodaje dr Paweł Widawski, wiceprezes fundacji.

Do regionów, w których odsetek terminali jest najwyższy, należą województwa: mazowieckie (15,19 proc.), śląskie (11,55 proc.), wielkopolskie (9,49 proc.) i małopolskie (9,32 proc.), natomiast do tych z najniższą liczbą zaliczają się województwa świętokrzyskie (2,86 proc.), podlaskie (2,84 proc.), opolskie (2,76 proc.) i lubuskie (2,48 proc.). Terminale zainstalowane w ramach programu Polski Bezgotówkowej zrealizowały dotychczas ponad 187,5 mln transakcji, za łączną kwotę blisko 10 mld złotych.

Przeczytajcie także: Kościół też chce być bezgotówkowy

Do udziału w programie Polski Bezgotówkowej uprawnione są m.in. małe i średnie firmy, które w ciągu ostatniego roku nie przyjmowały płatności kartami. Fundacja finansuje instalację terminala oraz jego obsługę przez okres 12 miesięcy. Po tym czasie przedsiębiorca może przedłużyć umowę na korzystanie z terminala na rynkowych warunkach. Warunki te są znane już w momencie instalacji urządzenia.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies