Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro wesprze rozwój serwisu Lokalnie? Obniża prowizje nawet o połowę

W większości kategorii prowizje od sprzedaży na Allegro Lokalnie zmniejszą się z 10 proc. do 7,9 proc. a w przypadku elektroniki – do 4,9 proc.

Właściciel serwisów Allegro oraz Allegro Lokalnie poinformował o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do swojej oferty 10 marca. Firma przyzwyczaiła w ostatnim czasie sprzedawców, że taka zapowiedź to nic dobrego bo zwykle oznacza podwyżki prowizji. Ale nie tym razem. Jak głosi komunikat od 10 marca bieżącego roku prowizje od sprzedaży w serwisie Allegro Lokalnie zostaną obniżone i to znacznie.

Przeczytajcie także: Amazon chce wejść do Polski z e-sklepem jeszcze w 2020 r.?

Za niecały miesiąc prowizje od sprzedaży przez ogłoszenia z kup teraz lub licytacją na Allegro Lokalnie w większości kategorii zostaną obniżone z obecnych 10 proc. na 7,9 proc. Jeszcze większa obniżka, bo na 4,9 proc., zostanie wprowadzona w kategorii Elektronika. Ale maksymalna kwota opłaty, wynosząca dziś 50 zł, zostanie usunięta. Jak pisze Allegro w komunikacie dla sprzedających zmiana będzie oznaczać dla większości transakcji obniżenie prowizji.

Allegro informuje też o wielu innych zmianach, jakie planuje wprowadzić w przyszłym miesiącu. I tak wszyscy sprzedający (a nie tylko ci ze Strefy inwestora) będą mogli sprzedawać złote monety wybite przed rokiem 1800. Platforma wprowadzi też nową usługę – zintegruje całą korespondencję kupujących i sprzedających w Centrum Wiadomości. Firma wprowadzi też szereg zmian jej zdaniem ułatwiających poruszanie się pomiędzy kategoriami produktów. Allegro będzie też promować zakupy realizowane za pośrednictwem urządzeń mobilnych, które nagradzać będzie podwójną liczbą Monet w swoim programie lojalnościowym.

Przeczytajcie także: Allegro chce zainwestować miliard złotych

Niekorzystną zmianą będzie natomiast zmniejszenie liczby przyznawanych Monet. Obecnie za każde 5 tys. obrotu przyznawanych jest 20 Monet a po 10 marca będzie to 15 Monet. Allegro deklaruje jednak, że w zamian firma będzie inwestować więcej w akcje, w których klienci będą dostawać coraz więcej Monet za aktywność w serwisie. Zyskają na tym także sprzedawcy, ponieważ klienci chętniej kupują w ofertach, w których mogą zdobyć Monety.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies