Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ambitne plany Allegro na 2020 rok. Chce zainwestować 1 mld złotych

Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój ekosystemu e-commerce

Największa w Polsce platforma e-commerce, czyli Allegro, poinformowała dziś w krótkim komunikacie, że w roku 2020 zamierza zainwestować 1 mld zł w dalszy rozwój ekosystemu. Firma nie sprecyzowała, na co konkretnie przeznaczy wspomniane środki. Wzmiankowała jedynie, że nowe rozwiązania mają pozwolić budować lepsze doświadczenie kupujących i umożliwią dalszy rozwój biznesu.

Przeczytajcie także: Przeszukanie w Allegro. Zdaniem UOKiK-u firma nadużywała swojej pozycji

Największa platforma handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pochwaliła się także, że jej społeczność tworzy ponad 20 mln zarejestrowanych użytkowników, a sprzedaż w serwisie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm: od producentów, przez importerów i dystrybutorów, po sklepy. W roku 2019 sprzedawcy dodali w serwisie 40 mln nowych ofert, co zwiększa ich łączną liczbę do 130 mln. Co tydzień rejestrowanych było aż tysiąc nowych kont firmowych.

Przeczytajcie także: Allegro rozszerza program Smart o dostawy kurierem

W ostatnim czasie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że platforma e-commerce uruchomiła Allegro Gadane, czyli serwis społecznościowy skierowany do kupujących i sprzedających. Nowe narzędzie ma posłużyć do wymiany wiedzy i doświadczeń nie tylko użytkownikom, ale i Allegro. Niedawno okazało się także, że Allegro kupiło od funduszu Fidiasz 100 proc. akcji spółki FinAi. W ramach tej inwestycji platforma e-commerce pozyskała cały zespół pracujący dla polskiego fintechu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies