Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko pracownicy FinAi przeszli do Allegro. Spółka przejęła 100 proc. akcji polskiego fintechu

Wcześniej FinAi wstrzymał sprzedaż kredytów klientom indywidualnym a jego załoga zasiliła zespół Allegro

Z dzisiejszej informacji prasowej wynika, że fundusz inwestycyjny Fidiasz sprzedał 100 proc. akcji spółki FinAi na rzecz operatora Allegro, największej platformy e-commerce w Polsce. Nie podano kwoty transakcji. Wiadomo jednak, że elementem transakcji jest przejście całego zespołu pracującego dla polskiego fintechu do Allegro. Fidiasz był akcjonariuszem FinAi od momentu powstania firmy w 2017 r.

Przeczytajcie także: Zespół FinAi przeszedł do Allegro

FinAi to fintech, który za pośrednictwem internetowego serwisu oraz aplikacji mobilnej sprzedawał kredyty bankowe. Zastosowane przez FinAi rozwiązania umożliwiały maksymalne uproszczenie procesu składania wniosków o finansowanie. W odróżnieniu od tradycyjnych porównywarek finansowych oferta kredytowa złożona przez bank za pośrednictwem FinAi była wiążąca. Jednak jesienią ubiegłego roku firma ze względu na mniejsze niż pierwotnie się spodziewano zainteresowanie ofertą zakończyła sprzedaż nowych kredytów. W styczniu bieżącego roku załoga FinAi przeszła do Allegro. Dziś okazało się, że nie tylko załoga, ale także i akcje firmy.

Przeczytajcie także: Bancovo rozwija swoją platformę

Co ciekawe FinAi wchodził na rynek wiosną 2018 r., w podobnym czasie co konkurencyjna platforma Bancovo. Bancovo należy do Aliora i wciąż rozwija swoją działalność. Obecnie za pośrednictwem tej firmy można zaciągać kredyty i pożyczki oferowane przez ponad 20 podmiotów. Firma przymierza się do wprowadzenia do oferty kredytów konsolidacyjnych procesowanych w pełni online i hipotek. W lutym wprowadzić ma do sprzedaży kredyty kolejnego banku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies