Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bancovo dołącza do swojej platformy kolejne banki i wprowadza nowe usługi

Jeszcze w tym kwartale na platformie Bancovo będzie można ubiegać się online o kredyty konsolidacyjne. Firma zaoferuje też produkty piątego banku

Jak deklarują przedstawiciele Bancovo, prawdopodobnie jeszcze w lutym klienci korzystający z tej platformy będą mogli składać wnioski o kredyty w pięciu bankach. Obecnie za pośrednictwem Bancovo pieniądze pożyczają Alior, T-Mobile Usługi Bankowe, Santander i TF Bank. Łącznie na platformie Bancovo dostępne są produkty 25 różnych instytucji, głównie firm pożyczkowych.

Przeczytajcie także: Zespół FinAi przeszedł do Allegro

Także w lutym Bancovo chce wprowadzić do oferty nowy produkt, a więc kredyty konsolidacyjne online. Ich sprzedaż wspomagana ma być kolejną kampanią reklamową. Spoty będą emitowane m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Spółka liczy, że m.in. dzięki temu uda się jej w tym roku trzykrotnie zwiększyć sprzedaż w porównaniu z rokiem ubiegłym. Od początku funkcjonowania platformy za jej pośrednictwem klienci uruchomili 10 tys. kredytów i pożyczek.

Bancovo chce też w większym stopniu niż dotychczas wykorzystywać możliwości otwartej bankowości polegające na dostępie do historii transakcji na rachunkach swoich klientów. Pozwala to skrócić proces kredytowy – wnioskodawcy nie muszą załączać dokumentów poświadczających dochód, gdyż wysokość ich wpływów można sprawdzić online na ich koncie bankowym. Firma korzysta przy tym z usług spółki Kontomatik, która jako pierwsza w Polsce dostała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na dostęp do danych rachunków bankowych w oparciu o dyrektywę PSD II.

Przeczytajcie także: Wkrótce premiera Mapy Polskiego Fintechu 2020

Bancovo to polski startup fintechowy należący do Aliora. Od 2018 roku oferuje internetową platformę, za pośrednictwem której klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy mogą składać wnioski m.in. o pożyczki, kredyty czy faktoring. Bancovo rozpoczęło działalność w podobnym okresie co konkurencyjna firma FinAi. Spółka ta jednak ze względu na mniejsze niż pierwotnie się spodziewano zainteresowanie swoimi usługami, jesienią ubiegłego roku zakończyła dotychczasową działalność a jej zespół rozpoczął współpracę z operatorem platformy Allegro.

Operator platformy Bancovo był nominowany do fintechowych nagród Cashless w 2018 r. Spółka znajduje się także na Mapie Polskiego Fintechu, która jest najbardziej kompleksowym zestawienia branży fintech w Polsce, opracowanym przez cashless.pl. Jeżeli pracujecie w spółce fintechowej i chcieibyście, aby znalazła się ona w tegorocznej edycji Mapy Polskiego Fintechu, wyślijcie koniecznie e-mail z MPF 2020 w tytule na adres kontakt@cashless.pl. Otrzymacie do wypełnienia bezpłatną ankietę.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies