Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao ostrzega przed oszustami: nie tworzymy systemu do inwestowania w kryptowaluty

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, gdy oszuści wykorzystują nazwę banku i zachęcają do inwestowania w cyfrowe waluty

Bank Pekao w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej ostrzega przed fałszywymi artykułami dotyczącymi inwestycji związanych z krytpowalutami. Instytucja podkreśla w nim, że nie współtworzy systemów do inwestowania w wirtualne pieniądze. Jednocześnie bank przestrzega, że korzystanie z linków umieszczanych w tekstach promujących krypto może prowadzić do infekcji sprzętu, a w konsekwencji do utraty danych i pieniędzy.

Przeczytajcie także: Nowe ostrzeżenia od Aliora, BNP Paribas i policji

Wypada zauważyć, że niedawno podobne ostrzeżenie wystosował mBank. W swoim komunikacie precyzował, że oszuści mogą wykorzystywać do wyłudzania środków media społecznościowe oraz wizerunki znanych osób. Zdarza się, że na fałszywych stronach przypominających np. znane tytuły prasowe, pojawiają się zdjęcia biznesmenów, sportowców czy prezenterów telewizyjnych, którzy rzekomo polecają inwestowanie w kryptowaluty.

Z kolei bank BNP Paribas kilkukrotnie przestrzegał przed przestępcami podszywającymi się pod tę instytucję, by pozyskiwać dane. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku wskazywał na stronę paribagroup.com jako zagrożenie. Bank uczulał, że platforma działająca pod tym adresem nie jest z nim w żaden sposób powiązana, ale jej nazwa i wykorzystane tam logo, mogą celowo wprowadzać klientów w błąd.

Przeczytajcie także: mBank rusza z kampanią "Ludzie są niesamowici"

Na początku bieżącego roku BNP Paribas informował, że zidentyfikował kolejną platformę, której twórcy próbowali się podszyć pod tę instytucję. Tym razem działała ona pod adresem partnergroup.pl. Strona przypominała wyglądem portale internetowe BNP Paribas, a jej twórcy powoływali się na współpracę z bankiem. Tym razem oszuści oferowali produkty inwestycyjne związane z rynkiem Forex.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies