Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konta bankowe mogą dodawać do Revoluta już wszyscy jego klienci. Niestety, wciąż tylko w Wielkiej Brytanii

Nową usługę zawiera aktualna wersja aplikacji Revolut, dostępna już w App Store

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł, że w markecie App Store dostępna jest najnowsza wersja aplikacji Revoluta, która zawiera ciekawą funkcję. Chodzi o możliwość korzystania z open bankingu, a więc podglądu z poziomu aplikacji rachunków prowadzonych w bankach. Niestety, jak na razie nie widzę odpowiedniej aktualizacji w Google Play. No i najważniejsze: nowa usługa póki co dostępna jest wyłącznie dla klientów Revoluta z Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona na inne rynki, na których działa fintech.

Przeczytajcie także: Open banking w Revolucie

O tym, że Revolut zaczyna wprowadzać możliwość podglądu rachunków bankowych w swojej aplikacji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl już na początku grudnia ubiegłego roku w tekście Revolut i open banking. Do aplikacji można już dodawać konta 16 banków. Na razie tylko z Wielkiej Brytanii. Wówczas usługa została wdrożona dla betatesterów. Wiele wskazuje na to, że spółka dojrzała do pełnego udostępnienia funkcji.

Przeczytajcie także: Rachunku Revoluta nie umieścicie na białej liście

Open banking (otwarta bankowość) to koncepcja wprowadzona przez dyrektywę PSD II. Jej nadrzędnym celem ma być zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych. Jednym ze sposobów na to mają być właśnie usługi takie jak agregacja rachunków z różnych instytucji w serwisie transakcyjnym jednej z nich. Na polskim rynku takie pierwsze wdrożenia też już są. Przeprowadziły je banki ING i Millennium. W ich systemach transakcyjnych możecie widzieć rachunki z kilku innych banków.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies