Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Korzystacie z firmowego konta w Revolucie? Rachunku nie umieścicie na białej liście podatników VAT

Przedstawiciele Revoluta podkreślają jednak, że to nie przeszkadza w odbieraniu na prowadzone przez niego konta płatności z zagranicy

Jeden z czytelników cashless.pl, korzystający z firmowego rachunku Revolut, zwrócił uwagę na problemy w korzystaniu z usług tego brytyjskiego fintechu. Jego zdaniem konta prowadzonego w Revolucie nie da się dodać do tzw. białej listy podatników VAT. To nowe rozwiązanie, działające od września ubiegłego roku a dla niektórych płatności obowiązkowe od 1 stycznia bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Revolut wzmacnia zespół w Polsce

Przypomnę, że zgodnie z jego założeniami płatnik faktury powinien sprawdzić, czy rachunek odbiorcy znajduje się na tzw. białej liście, prowadzonej przez służby skarbowe. Jeśli go tam nie ma, płatności o wartości min. 15 tys. zł zrealizowanej na takie konto nie będzie mógł zaliczyć w koszty prowadzonej działalności. Dodatkowo naraża się także na sankcje skarbowe.

I rzeczywiście biznesowych rachunków Revoluta nie można dodać do białej listy VAT. Potwierdza to przedstawicielka spółki. – Na ten moment wirtualne rachunki techniczne nie są rachunkami rozliczeniowymi w rozumieniu Prawa bankowego i nie są uwidaczniane w wykazie prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej – mówi Monika Kania, odpowiedzialna za rozwój oferty Revoluta dla biznesu.

Przeczytajcie także: Wkrótce trzecia edycja Mapy Polskiego Fintechu

Jednak jej zdaniem nie przeszkadza to w odbieraniu płatności z zagranicy na rachunek Revolut i korzystaniu z poszczególnych benefitów konta m.in. z atrakcyjnego kursu wymiany. – Koncentrujemy się na tym, by być liderem rynku w zakresie międzynarodowych płatności walutowych – mówi przedstawicielka fintechu. Jednocześnie nie wykluczyła zmian w tym zakresie w przyszłości. – Budujemy w Polsce zespół, który będzie zmieniał ofertę tak, aby spełniała potrzeby polskich przedsiębiorców – zakończyła Monika Kania.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies