Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao uruchomił weryfikację rachunków na białej liście. Ale każe sobie za to sporo płacić

Nowa usługa jest dostępna dla użytkowników systemu PekaoBiznes24

Pekao poinformował o uruchomieniu dla klientów firmowych korzystających z systemu PekaoBiznes24 nowej usługi związanej z funkcjonowaniem tzw. białej listy podatników VAT. Klienci Pekao mogą weryfikować obecność rachunku swojego kontrahenta na białej liście automatycznie, podczas zlecania przelewu. W przypadku weryfikacji negatywnej transakcja jest wstrzymywana, ale klient może blokadę anulować i zrealizować przelew pomimo braku rachunku na białej liście.

Przeczytajcie także: ING udostępnił weryfikację na białej liście

Rejestr podatników VAT (tzw. biała lista) to rozwiązanie wprowadzone we wrześniu ub. roku przez Ministerstwo Finansów. Od 1 stycznia bieżącego roku obowiązek sprawdzania obecności rachunku w rejestrze spoczywa na każdym przedsiębiorcy realizującym płatność na rzecz innej firmy na kwotę min. 15 tys. zł. Przekazanie pieniędzy na rachunek spoza białej listy może uniemożliwić zaliczenie wydatku do kosztów prowadzenia działalności i może skutkować dalszymi konsekwencjami skarbowymi.

Przeczytajcie także: Płacąc kartą nie musicie sprawdzać białej listy

Możliwość weryfikacji obecności rachunku kontrahenta na białej liście wprowadziło już kilka banków, m.in. PKO, Millennium czy ING za pośrednictwem swojego systemu księgowego. Co ciekawe Pekao chwali się, że zrobił to jako pierwszy jeszcze przed Świętami. Niestety w jego przypadku usługa jest bezpłatna tylko do 25 stycznia bieżącego roku. Później trzeba będzie za nią zapłacić 50 zł miesięcznie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies