Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank udostępnia białą listę podatników w serwisie internetowym. Po PKO i Millennium zrobił to ING

Nowe rozwiązanie dostępne jest w module księgowym i pozwala oszczędzać czas podczas zlecania przelewów

ING poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań w systemie ING Księgowość skierowanym do przedsiębiorców. Jego użytkownicy mogą liczyć na automatyczne sprawdzanie rachunków kontrahentów pod kątem ich obecności na tzw. białej liście podatników VAT. W komunikacie prasowym bank zwraca uwagę na wygodę swojego rozwiązania – aby uzyskać niezbędne informacje z faktury, wystarczy kliknięcie w wiersz zawierający dokument. Klient natychmiast zobaczy istotne dane.

Przeczytaj także: Rachunki Pekao dostępne w aplikacji ING

Udostępnienie białej listy podatników VAT w serwisie elektronicznym to rozwiązanie, na które zdecydowały się już dwa inne banki. Najpierw zrobił to PKO, a potem Millennium. Ustawa wdrażająca białą listę przewiduje, że od 1 stycznia 2020 roku przelewy z tytułu transakcji powyżej 15 tys. zł należy sprawdzać pod kątem obecności rachunku bankowego kontrahenta w gronie zweryfikowanych przez organy podatkowe. Jeśli środki trafią na rachunek spoza listy, wydatku nie będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Przeczytaj także: ING sprawdzi zachowanie klientów w internecie

Warto wspomnieć, że usługi księgowe, które stają się standardem w przypadku polskich banków, mogą być darmowe. Na przykład w ING można z nich korzystać w ten sposób przez jeden rok, a wynika to z uruchomionej niedawno promocji. Dotyczy ona klientów, którzy postanowią otworzyć nową firmę za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Dzięki tej ofercie można oszczędzić od 150 do 250 zł rocznie.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies