Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W PeoPay pojawią się bilety oraz płatności za autostrady. Wdrożenie nowej aplikacji Pekao jeszcze w tym kwartale

Aktualnie wybrana grupa klientów testuje apkę Pekao trzeciej generacji

Jak donosi serwis Polityka Insight, w nowej wersji aplikacji Pekao, czyli PeoPay, znaleźć się ma kilka tzw. usług dodanych. Mowa o możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej, wnoszeniu opłat za postój w strefach płatnego parkowania oraz za przejazd wybranymi odcinkami autostrad. Wdrożenie PeoPay 3.0 spodziewane jest jeszcze w I kw. 2020 r.

Przeczytajcie także: Trwają testy aplikacji PeoPay w wersji 3.0

O tym, że grupa klientów Pekao testuje już nową aplikację mobilną PeoPay, wiadomo co najmniej od grudnia. Wówczas w serwisie cashless.pl mogliście zobaczyć pierwsze i nieoficjalne zdjęcia apki. Więcej na ten temat w tekście Pekao już testuje aplikację PeoPay 3.0. Oto pierwsze, nieoficjalne zdjęcia. Widać na nich, że bank wprowadził zupełnie nową grafikę do swojego rozwiązania. Zrezygnował m.in. z charakterystycznego dla obecnej wersji PeoPay kołowego menu.

Wdrażanie tzw. usług dodanych do aplikacji mobilnych to umacniający się trend w polskiej bankowości. Bilety komunikacji miejskiej i parkingowe mogą już przez swoje bankowe aplikacje kupować klienci m.in. Millennium, PKO BP, Santandera czy BNP Paribas. Instytucje współpracują przy tym z operatorami płatności zdalnych takimi jak mPay i moBiLET. Natomiast możliwość wnoszenia opłat za przejazd autostradami oferuje na razie tylko Millennium i współpracuje w tym obszarze z operatorem aplikacji Autopay.

Przeczytajcie także: Pekao wyłącza stary serwis mobilny

Natomiast z dzisiejszego tekstu w Polityce Insight można jeszcze dowiedzieć się m.in. że Pekao powoli przygotowuje się do wyłączenia starego serwisu transakcyjnego. Od niedawna klienci mogą już bowiem korzystać z nowego. Dotychczasowy system zostanie wycofany prawdopodobnie przed wakacjami. Docelowo bank zamierza też wszystkie swoje oddziały wyposażyć we wpłatomaty.

Źródło: Polityka Insight

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies