Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W PeoPay pojawią się bilety oraz płatności za autostrady. Wdrożenie nowej aplikacji Pekao jeszcze w tym kwartale

Aktualnie wybrana grupa klientów testuje apkę Pekao trzeciej generacji

Jak donosi serwis Polityka Insight, w nowej wersji aplikacji Pekao, czyli PeoPay, znaleźć się ma kilka tzw. usług dodanych. Mowa o możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej, wnoszeniu opłat za postój w strefach płatnego parkowania oraz za przejazd wybranymi odcinkami autostrad. Wdrożenie PeoPay 3.0 spodziewane jest jeszcze w I kw. 2020 r.

Przeczytajcie także: Trwają testy aplikacji PeoPay w wersji 3.0

O tym, że grupa klientów Pekao testuje już nową aplikację mobilną PeoPay, wiadomo co najmniej od grudnia. Wówczas w serwisie cashless.pl mogliście zobaczyć pierwsze i nieoficjalne zdjęcia apki. Więcej na ten temat w tekście Pekao już testuje aplikację PeoPay 3.0. Oto pierwsze, nieoficjalne zdjęcia. Widać na nich, że bank wprowadził zupełnie nową grafikę do swojego rozwiązania. Zrezygnował m.in. z charakterystycznego dla obecnej wersji PeoPay kołowego menu.

Wdrażanie tzw. usług dodanych do aplikacji mobilnych to umacniający się trend w polskiej bankowości. Bilety komunikacji miejskiej i parkingowe mogą już przez swoje bankowe aplikacje kupować klienci m.in. Millennium, PKO BP, Santandera czy BNP Paribas. Instytucje współpracują przy tym z operatorami płatności zdalnych takimi jak mPay i moBiLET. Natomiast możliwość wnoszenia opłat za przejazd autostradami oferuje na razie tylko Millennium i współpracuje w tym obszarze z operatorem aplikacji Autopay.

Przeczytajcie także: Pekao wyłącza stary serwis mobilny

Natomiast z dzisiejszego tekstu w Polityce Insight można jeszcze dowiedzieć się m.in. że Pekao powoli przygotowuje się do wyłączenia starego serwisu transakcyjnego. Od niedawna klienci mogą już bowiem korzystać z nowego. Dotychczasowy system zostanie wycofany prawdopodobnie przed wakacjami. Docelowo bank zamierza też wszystkie swoje oddziały wyposażyć we wpłatomaty.

Źródło: Polityka Insight

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies